Куцін Володимир Семенович: голова Нікопольського заводу феросплавів і депутат Дніпропетровської облради
Куцін Володимир Семенович — гендиректор НЗФ, якого в 2005 році нардепи підозрювали в сепаратизмі та в тому, що він змушував колектив заводу до силового протистояння законним діям державної влади.
Біографія
Володимир Семенович Куцін народився 14 травня 1950 року в місті Сизрань Куйбишевської (нині — Самарської) області Росії.
Освіта
У 1972 році Володимир отримав диплом за спеціальністю "Обробка металів тиском" в Дніпропетровському металургійному інституті.
У 2001 році Куцін став кандидатом, а в 2012 році доктором технічних наук. Має звання "Заслужений металург України".
Сім’я
Володимир одружений на Тетяні Куціній.
Кар'єра
У 1973-1974 роках Володимир працював в Інституті чорної металургії АН УРСР в Дніпропетровську. Потім він влаштувався на Дніпропетровський металургійний завод. З 1974 по 1986 рік він був майстром листопроката цеху. З 1990 по 1993 рік Куцін обіймав посаду заступника начальника. Потім два роки був начальником трубоелектрозварювального цеху. У 1995 році Володимир став першим заступником голови правління — головним інженером.
Через три роки Куцін очолив правління Новомосковського трубного заводу. Протягом декількох місяців (травень-грудень) 1999 року він працював на посаді заступника голови — начальника управління гірничо-металургійної промисловості Дніпропетровської обласної державної адміністрації. З грудня 1999 по серпень 2005 року Володимир Куцін в перший раз очолив Нікопольський завод феросплавів.
У серпні 2005 року Наглядова рада заводу звільнила Куціна від обов'язків голови правління підприємства за власним бажанням. Але в квітні наступного 2006 року він поновився на посаду через суд.
Володимир Куцін тричі ставав депутатом Дніпропетровської обласної ради (2002, 2010 і 2015). З 2006 по 2010 рік він був обраний до Нікопольської міської ради.
У 2010 році став почесним громадянином Нікополя. Куцін входить в керівництво відділення Національного олімпійського комітету України в Дніпропетровській області. У 2015 році Куцін став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки.
У 2015 році Володимир вдало балотувався до обласної ради від партії "Відродження". Куцін увійшов до складу постійної комісії з питань екології та енергозбереження.
Компромат
У 2005 році представники преси повідомляли про те, що ряд народних обранців (Степан Хмара і Павло Мовчан) написали депутатський запит керівникам українських силових відомств. Предметом звернення стала "вкрай небезпечна ситуація", яка склалася на Нікопольському заводі феросплавів.
"Підконтрольний Віктору Пінчуку менеджмент ВАТ "Нікопольський завод феросплавів", не маючи юридичних аргументів проти відновлення контролю держави над НЗФ, намагається зупинити ініційований міноритарними акціонерами процес, змушуючи колектив заводу до силового протистояння законним діям державної влади.
Робочих залякують, роз'яснюючи їм, що, в разі втрати В. Пінчуком контролю над НЗФ, на підприємстві нібито припиняться виплати заробітної плати, почнуться масові звільнення, а в перспективі влада нібито готується до повного знищення НЗФ", — йдеться в документі.
Депутати звертають увагу на те, що такі дії несуть загрозу конституційному ладу української держави і можуть призвести до створення прецеденту фактичного виходу з-під контролю центральної влади значної частини Дніпропетровської області. Згідно з депутатської інформації, цими діями керує голова правління НЗФ Володимир Куцін, який "відомий тим, що під час і відразу після проведення з'їзду сепаратистів у Сєверодонецьку вже намагався підбурити працівників НЗФ на організацію силового опору революції".
Крім того, в Нікополі ходять чутки про підготовку "збройного повстання", для організації якого чинне керівництво НЗФ нібито створює "підпільні склади легкої стрілецької зброї і незаконні воєнізовані формування".
У 2011 році ЗМІ повідомляли про те, що НЗФ керований Володимиром Куціним був оштрафований на 3,3 млн грн за забруднення навколишнього середовища.
"ВАТ Нікопольський завод феросплавів (НЗФ, Дніпропетровська обл.) повністю виплатив понад 3,3 млн грн штрафу за забруднення навколишнього природного середовища.
Як повідомляє пресслужба прокуратури області, апеляційний господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позов прокуратури з вимогою про сплату цього штрафу 15 червня.
У пресслужбі уточнили, що НЗФ звинуватили в порушенні вимог природоохоронного законодавства та в перевищенні нормативно допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. У січні поточного року (2011 — прим. ред.) прокурор області пред'явив позов про стягнення з НЗФ заподіяної державі шкоди, однак Господарський суд Дніпропетровської області підстав для його задоволення не побачив. Рішення суду було оскаржено в апеляційному порядку.
Як заявив 10 червня голова правління — генеральний директор НЗФ Володимир Куцін, рішення суду зобов'язали Нікопольський завод феросплавів (НЗФ, Дніпропетровська обл.) повністю припинити технологічні викиди чадного газу (CO) рівносильно рішенню зупинити завод, що може призвести до техногенної катастрофи, тому підприємство не буде його виконувати. “У нас немає регламенту зупинки заводу, так як це призведе до техногенної катастрофи”, — сказав він журналістам.
Декларація
У травні 2020 року Володимир Куцін опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Директор НЗФ і депутат облради — власник 51 земельної ділянки в селі Червоногригорівка Дніпропетровської області та паркувального місця в Дніпрі. Володимир носить швейцарський годинник Vacheron Constantin.
Тетяні Куціній належить три квартири: дві в Києві (154,1 і 134,8 кв. м) та одна в Дніпрі (295,9 кв. м), дві ділянки землі (2004 і 228 кв. м) і недобудований будинок (299 кв. м) в селі Бобриця Київської області, гараж (14 кв. м) в Києві, половина офісу (69,4 кв. м) та два паркувальних місця (18 і 18,4 кв. м) в Дніпрі.
Автомобільний парк подружжя Куціних складається з чотирьох автомобілі. І якщо Володимир віддає перевагу радянському автопрому (Чайка 1983 року випуску і Волга 1986 року випуску), то Тетяна вибирає німецьку марку Mercedes-Benz. Модель GLE-250D 4MATIC 2016 року обійшовся їй в 1,15 мільйона гривень, а GLE 300 D 2019 року — в 1,88 мільйона.
Сукупний дохід Володимира Куціна за 2019 рік склав 3,4 мільйона гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 855 тисяч. У банках депутат облради зберігає 20 тисяч євро і 896,9 тис. гривень. У Тетяни Куціної на рахунках є 6284 долари і 26,6 тисячі євро.