Володимир Лавренчук
  • Дата народження
    17 вересня 1957
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Володимир Лавренчук
3588

Володимир Лавренчук

Лавренчук Володимир Миколайович: ексголова правління Райффайзен Банк Аваль, якого кілька разів сватали на посаду голови НБУ

Володимир Лавренчук - Фото 1

Лавренчук Володимир Миколайович — разом з Кирилом Шевченком, влітку 2020 року був головним кандидатом на посаду головного банкіра України.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Володимир Миколайович Лавренчук народився 17 вересня 1957 року в Києві.

Освіта

Володимир диплом економіста отримав в столичному економічному університеті (1982).

Сім’я

Лавренчук одружений. У подружжя є одна дитина: дочка.

Кар'єра

Трудова діяльність Володимира пов'язана з банківською сферою. Після закінчення вишу в 1982 році він влаштувався в Держбанк (Українська республіканська контора). Через п'ять років Лавренчук перейшов до Ощадбанку. За майже десять років роботи дослужився до заступника голови правління.

Володимир Лавренчук - Фото 2

Наступні п'ять років (1997-2002) він очолював правління "Укрінбанку". Потім Володимир увійшов до правління банку "Аваль". У жовтні 2005 року Лавренюк став на чолі правління Райффайзен Банк Аваль

Лавренчук — член правління Європейської Бізнес Асоціації, Довірчої ради Національного університету «Києво-Могилянська академія». Авторитетні видання неодноразово включали його в списки найкращих українських топ менеджерів і банкірів.

У 2017 році Володимира Лавренчука називали одним з головних кандидатів на пост глави Національного банку України. У 2019 році він покинув посаду голови правління Райффайзен Банк Аваль. Тоді ж йому пророкували місце першого заступника глави Нацбанку. Після відставки влітку 2020 року Якова Смолія, знову з'явилася інформація, що Лавренчука розглядають на посаду керівника НБУ.

Володимир Лавренчук - Фото 3

Компромат

ЗМІ повідомляють, що до 2015 року головним акціонером Райффайзен Банку Аваль була австрійська група. Однак під час кризи їй довелося трохи потіснитися. Аваль сильно потребував капіталізації, яку австрійці фінансувати не хотіли.

Австрійська група була змушена віддати 9% акцій Європейського банку реконструкції та розвитку. Причому, протягом чотирьох років угоду не афішували, офіційно визнаючи, що вона пройшла без участі живих грошей. З чуток, ЄБРР перевів в акції кредитні борги РБА. На початку 2019 року, ЄБРР вже володів майже третиною акцій банку.

Подейкували, що це дуже не сподобалося австрійським керівникам. В ослабленні свого впливу вони звинувачували Володимира Лавренчука. Навколо його діяльності виникала маса пліток. Влітку 2019 року Наглядова рада банку прийняв рішення розлучитися з Лавренюком.

Володимир Лавренчук - Фото 4

Декларація

Володимир Лавренюк не подавав електронних декларацій. За інформацією ЗМІ, в 2017 році його місячний оклад на посаді голови правління Райффайзен Банк Аваль становив пів мільйона гривень.

Посилання

Facebook

Згадки про персону