Володимир Трофименко: український девелопер, який «кинув» державу на сотні мільйонів гривень
Володимир Трофименко - український девелопер і один з власників найбільшої кіномережі України. Звинувачується в розтраті державних коштів і участі в корупційній схемі, що завдала державі збитків в розмірі, що перевищує 140 мільйонів гривень. Брат колишнього народного депутата Вадима Трофименко, який прославився погрозами журналістам національних ЗМІ.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Сьогодні Володимир Всеволодович Трофименко відомий як фігурант скандалу в Міністерстві оборони.
Мільйонер, якого раніше називали «виконробом столиці» геть зіпсував свою репутацію і чекає вирішення своєї долі, оскільки пред'явлені йому звинувачення можуть призвести до суворого покарання. Успішний девелопер, керівник компанії «НЕСТ», один з акціонерів «Мультиплекс» і брат екс-нардепа від «БЮТу.
Володимир Трофименко народився в 1966 році в Запоріжжі.
Сім'я
Володимир і Вадим Трофименко є найуспішнішим сімейним підрядом в рідному Запоріжжі. Шлях в великому бізнесі спочатку почав старший брат Вадим, до якого пізніше на правах помічника приєднався Володимир.
Однак, в 90-і роки Володимир Трофименко став повноправним партнером старшого брата, який пізніше перетворився в народного депутата, і приступив до реалізації самостійних проектів.
Сьогодні Трофименко Володимир Всеволодович сам є чоловіком і батьком дорослих дітей. Його старший син Всеволод активно залучений до сімейного бізнесу. Один із спадкоємців компанії «НЕСТ» працює виконробом на будівництвах і активно знайомиться з керуванням численними проектами батька і дядька.
Володимир Трофименко також має дочку Ксенію, яка є студенткою Нью-Йоркської академії кіно і планує пов'язати життя з мистецтвом.
Відзначимо, що Володимир Трофименко «Трейд Коммодити» якого стала однією з найбільш скандальних компаній України, є професійним спортсменом. Девелопер має звання майстра спорту з плавання.
Володимир Трофименко також любить літературу, понад усе цінить твори Френка Герберта і Вадима Панова. Любить українську кухню і європейські вина.
Освіта
Нинішній магнат нерухомості має вищу освіту. У 1987 році Володимир Трофименко закінчив Авіаційний університет в Харкові.
Однак, за фахом скандальний бізнесмен не працював, також як і мільйони його земляків.
Кар'єра і бізнес
Заробляти перші великі гроші Володимир Трофименко почав ще на початку 90-х років. У рідному Запоріжжі він відкрив один з перших приватних заводів вогнетривких матеріалів.
Пізніше підприємство перетворилося у всеукраїнську мережу, а сам Володимир Трофименко став головою правління компанії «ОМІКС» - найбільшого виробника вогнетривких матеріалів в Україні. Також Трофименко-молодший був генеральним директором торгового дому «Газ України».
У 1996 році Володимир Трофименко, Запоріжжя для якого стало стартовим майданчиком для будівництва бізнес-імперії, купує АвтоЗАЗбанк. Разом з братом Вадимом він стає банкіром і пізніше перепродує фінансову установу кіпрським інвесторам за 52 мільйони євро.
Компанія «НЕСТ», яка розшифровується як «Нерухомість столиці» була заснована в 1997 році. Володимир Трофименко побудував одну з перших девелоперських компаній в Україні і заробив десятки мільйонів євро на викуп, реконструкції та перепродажу елітних старовинних будівель в Києві кінця 90-х - 2000-х років.
Зокрема, Вадим і Володимир Трофименко стали власникам бізнес-центрів на вулицях Інститутській, Саксаганської та Димитрова.
Уже в 2000 році Трофименко здали бізнес-центр на 9 поверхів на тодішній вулиці Урицького в Києві, що стало одним з їхніх перших значних досягнень в бізнесі.
Найбільшим успіхом у кар'єрі Володимира Трофименко і його брата є угода про продаж київського бізнес-центру «Айсберг», який був проданий за великою ціною групі компаній «Євразія-Україна».
В кінці 2000-х років компанія «НЕСТ» мало не збанкрутіла через масштабну кризу, однак Володимир Трофименко успішно пережив складний час і зумів реалізувати проект житлового комплексу «Пори року».
Компромат і чутки
Сьогодні Володимир Трофименко є одним з найбільш скандальних українських мільйонерів. Однак, перші чутки навколо нього і його брата Вадима почали ходити в рідному Запоріжжі ще в 90-і роки.
Так, Трофименко стали власниками АвтоЗАЗбанку в 1997 році. Молоді бізнесмени викупили акції підприємства у тодішніх власників установи по вкрай низькій ціні. Однак, через 10 років Володимир і Вадим Трофименко отримали за свій актив 52 мільйони євро від «Банку Кіпру», що стало однією з найбільш вигідних угод в історії тодішнього українського банківського бізнесу.
У 2005 році Володимир Трофименко разом з братом Вадимом, в який ті роки був народним депутатом, потрапили в епіцентр гучного скандалу. Сьогодні вже мало хто пам'ятає, однак через проект компанії «НЕСТ», який реалізовувався навпроти НСК «Олімпійський», Києва ледь не «пропустив» проведення Євро-2012.
Однак, в епіцентр уваги громадськості Володимир Трофименко потрапив лише в 2017 році. Так, девелопер і один з господарів «Мультиплексу» був затриманий в якості інвестора скандальної компанії «Трейд Коммодити».
Мультимільйонера звинуватили в здійсненні корупційної схеми в Міністерстві оборони України.
Компанія «Трейд Коммодити» примітна тим, що «дивним» чином виграла тендери на поставку палива для армії. Мало кому відома структура, виграла конкурс у бізнес-гігантів з широкою мережею реалізації палива і прозорою репутацією.
Всього «хитро» оформлена компанія отримала можливість поставити товарів на суму в 2,2 мільярда гривень. Однак, на практиці паливо постачалося за ціною, що перевищувала ринкову, що і було помічено громадськістю та правоохоронцями.
Відзначимо, що сам Трофименко, ні його друг і партнер Адамовський, не визнавали причетність до реалізації скандальних схем в оборонній сфері. Зокрема, обвинувачені називали себе лише інвесторами і відмовлялися визнавати причетність до масових розкрадань державних коштів.
В ході розслідування гучної справи з'ясувалося, що компанія Трофименко незаконно виграла тендери на постачання палива Міністерству оборони, а також завищила ціни на свою продукцію. Таким чином, паливо для української армії продавалося набагато дорожче, ніж в середньому по ринку.
Встановлено, що продукція Трофименко і його партнерів була низької якості, а значна її частина мала контрабандне походження.
«Спливло» також, що об'єкти, що належать Володимиру Трофименко і його братові Вадиму були небезпечними для життя і здоров'я людей і були побудовані самовільно, порушуючи норми чинного законодавства.
Також з'ясувалося, що на тендерах з державним органами і підприємствами, Володимир Трофименко заробляв і раніше. Зокрема, на незаконних оборудках з «Укрзалізницею» скандальний девелопер, його партнери та родичі заробили не менше 40 мільйонів гривень.
Декларація
Піком кар'єри і багатства Володимира Трофименко називається 2012 рік, коли його статки перевищували 100 мільйонів доларів. В наші дні вартість його активів знизилася, але він зберіг статус доларового мультимільйонера.