В Україні від сьогодні, 1 серпня, стартує вступна кампанія до вищих навчальних закладів: абітурієнти від 10:00 можуть починати реєструватися в особистому кабінеті, аби через два тижні подати заяви до університетів. 

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

"Від 01 серпня з 10:00 розпочинається реєстрація електронних кабінетів для вступників, які подаватимуть заяви в електронній формі. Вступники зможуть подати заяви з 13 до 22 серпня. Хочемо наголосити і заспокоїти вступників, що зареєструвати електронний кабінет вони зможуть протягом всього періоду подання заяв", - зазначив заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко.

Зазначається, що однією з новацій вступної кампанії цього року є можливість подання електронних заяв для вступників з магістратури на основі ОР бакалавр для тих абітурієнтів, які складали ЄВІ/ЄФВВ. Крім того, стало можливим подання електронних заяв вступниками пільгових категорій, які мають хоча б один сертифікат ЗНО 2017-2020 років. Для цього їм потрібно перед поданням заяв звернутися до одного із закладів вищої або фахової передвищої освіти із підтверджуючими документами для внесення їх до "Реєстру осіб із спеціальними умовами".

Як створювати та реєструвати електронний кабінет вступника

Аби онлайн подавати документи для вступу до вищих навчальних закладів, потрібно створити електронний кабінет на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/. Реєстрація триватиме від 1 серпня.

Під час реєстрації потрібно вказати:

  • адресу електронної пошти
  • пароль для входу в особистий кабінет
  • номер PIN-коду і рік отримання сертифікату ЗНО (2017-2020 роки, з іноземних мов – 2018-2020 роки)
  • серію та номер документа про повну загальну середню освіту
  • середній бал атестата

Додатково слід завантажити скан-копію документа про освіту, кольорове фото. Для тих, хто проживає у сільській місцевості, також потрібна довідка про реєстрацію, аби отримати сільський коефіцієнт.

Після внесення даних потрібно натиснути "Зареєструватися". Система надішле запит до Єдиної державної електронної бази з питань освіти, де перевіряється достовірність внесених даних. Якщо усе гаразд, то вступник отримає на особисту адресу електронної пошти лист із посиланням. Потрібно перейти за ним і підтвердити активацію Е-кабінету. Він створиться протягом години.

Подання заяви до вишу

Прийом заяв триватиме від 13 до 16 або 22 серпня:

  • 16 серпня о 18:00 закінчується приймання заяв та документів від осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів
  • 22 серпня о 18:00 закінчується приймання документів від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти, які вступають за результатами ЗНО

Цього року для конкурсу на бюджетне місце вступники можуть подати максимум п‘ять заяв на п‘ять спеціальностей. Натомість кількість заяв для вступу на контракт не обмежується.

Навпроти кожної заяви потрібно вказати пріоритетну спеціальність. Слід зауважити, що після подання першої заяви та її реєстрації у виші внесення будь-яких змін неможливе. Скасувати ж заяву можна за умови, якщо її ще не зареєструвала приймальна комісія. Якщо випускник зареєстрував заяву, а потім її скасував — така заява втрачає свою пріоритетність.

Терміни вступної кампанії

У 2020 році вступна кампанія для вступу на бакалаврат триватиме від 1 серпня (дата початку створення Е-кабінетів) до 15 вересня (кінцева дата переведення на вакантні бюджетні місця).

Абітурієнти, які складали 1 липня єдине вступне випробування та 3 липня - єдине фахове вступне випробування, також від 1 до 13 сепрня повинні створити електронні кабінети. Утім, прийом заяв до вишів у них розпочнеться раніше - 5 серпня. 

Як повідомлялося, у 2020 році в Українідержавне замовлення за освітнім ступенем "Бакалавр" збільшилося на 5,9% і складає 84,6 тис місць, зокрема, за денною формою – 77,6 тис. Обсяг держзамовлення за освітнім ступенем "Магістр" на основі ОС бакалавра становить у 2020 році 45 тис місць. У Міносвіти додали, що цього року на аспірантуру та докторантуру державне замовлення складає 4 288 та 431 місць відповідно. 

Відео Нова вступна кампанія – нові правила: що має знати абітурієнт, аби не пролетіти зі вступом

Навчання в деяких українських вишах почнеться не 1 вересня. Наприклад, столична політехніка старт навчального року для першокурсників вже перенесла на 21 вересня. Усе змістилося через карантин. На бюджетні місця абітурієнти можуть подати п’ять заяв, а от на контракт – необмежену кількість. Які ще новації цьогорічної вступної кампанії – "Сніданок" з'ясував.

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy