Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 7 років та 105 днів. За цей час ми опублікували вже 15434 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Павільйон №19 на ВДНГ. Фото: wikimapia.org

На ВДНГ біля павільйонів №19 та 21 розпочалися вишукувальні роботи у рамках проєктування освітнього кластера. На цій території працюватиме спецтехніка, повідомила пресслужба Експоцентру.

Ідея створення університету на території Національного комплексу з’явилась ще у 2016 році. Тоді європейські урбаністи й консультанти від України – компанії PUPA і CIVITTA – розробили Концепцію розвитку ВДНГ на 40 років. Створення освітнього кластеру позначили як один з найважливіших її пунктів. Впродовж наступних років було й декілька спроб розпочати будівництво.

Очікується, що зведення університету займе три роки, а на реалізацію цього проєкту держава виділить 7,2 мільярди гривень. Всього на території Експоцентру працюватимуть 11 кампусів. Тут облаштують адміністративний корпус, апарт-готель для студентів і педагогів, лікарню, дипломатичну службу, корпус з офісами іноземних компаній, біокластер і біоклініку.

За словами гендиректора ВДНГ Євгена Мушкіна, освітній кластер ВДНГ буде розташований в північно-східній частині Експоцентру. У колонці для видання НВ він розповідав, що зараз ця територія забудована старими спорудами, серед яких – найбільший недобудований радянський павільйон № 42, зведення якого було заморожено багато років тому.

Поделиться сюжетом