В Україні запустили вайбер-бот, який сповіщає про якість повітря
В Україні запустили вайбер-бот, який сповіщає про якість повітря

В Україні запустили вайбер-бот, який сповіщає про якість повітря

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 7 років та 134 днів. За цей час ми опублікували вже 15723 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

В Україні запустили вайбер-бот, який сповіщає про якість повітря - Фото 1

Мережа станцій якості повітря ЛУН Місто Air запустила вайбер-бот, що сповіщає про якість повітря. Безкоштовний бот Повітря NOW інформує у режимі реального часу про забруднення у Києві та передмісті, Львові та Одесі – у цих містах проєкт має власні мережі станцій.

Для столиці вайбер-бот Повітря NOW надає інформацію не тільки по місту в цілому, а й по окремих мікрорайонах та містах-супутниках.

Як працює Повітря NOW?

За допомогою «Змінити район» можна обрати місто – Київ, Львів, Одеса, та мікрорайони, міста-супутники для столиці. «Увімкнути/Вимкнути автомоніторинг» допоможе активувати автоматичні сповіщення про погану якість повітря. Щоразу, коли кількість мікрочасточок буде сильно підвищена, у бот приходитиме червона картинка з попередженням.

За допомогою кнопки «Відправити локацію» можна отримати актуальні дані для вашого місця. Зображення з зеленим фоном означає, що повітря чисте, варто гуляти, провітрювати приміщення; жовтим – повітря прийнятне; помаранчевим – нездорове для чутливих осіб, зокрема дітей, літніх людей, людей з хронічними захворюваннями дихальної чи серцево-судинної системи; червоним – нездорове для всіх, варто закрити вікна та відмовитися від довгого перебування на відкритому повітрі.

Дані у бот поступають зі 135 станцій ЛУН Місто Air: 80 працює у Києві та передмісті, 25 – у Львові, 20 – в Одесі і ще близько 10 у різних містах, селах України – Херсоні, Умані, Житомирі, Стриї та інших.

Станції у режимі реального часу вимірюють концентрацію дрібнодисперсного пилу – PM 1, PM 2,5, PM 10. Ці наддрібні часточки ми не бачимо неозброєним оком, але через надмалий розмір вони можуть потрапляти у легені, кров і погано впливати на здоров’я.

В Україні запустили вайбер-бот, який сповіщає про якість повітря - Фото 2
В Україні запустили вайбер-бот, який сповіщає про якість повітря - Фото 3
В Україні запустили вайбер-бот, який сповіщає про якість повітря - Фото 4
В Україні запустили вайбер-бот, який сповіщає про якість повітря - Фото 5
Источник материала
loader