19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
10 років триденної війни, яка триває три сторіччя
10 років триденної війни, яка триває три сторіччя

10 років триденної війни, яка триває три сторіччя

Оголошуємо тему та візуальне рішення Docudays UA-2024. Нагадуємо, що фестиваль відбудеться з 31 травня по 9 червня у Києві та онлайн.  

Про концепцію 21 Docudays UA розповідає Дар’я Аверченко, директорка Комунікаційного департаменту Docudays UA, членкиня Відбіркової ради фестивалю: 

Ми обрали довгу, сповнену протиріч назву, яка пригадує, помиляється, трохи іронізує, досліджуючи сама себе. В Україні вона стала частиною нового фольклору. Для іноземців — це заклик дізнатися більше про нашу історію, російську агресію в ній, про причини цієї війни. Чим є Україна і ким є її громадян(к)и.

Ми збираємося поговорити про історичну пам’ять, її крихкість і постійні намагання ворогів змінювати її й переписувати. Про циклічність історії. Про збереження та пошук ідентичності.

Ми будемо говорити про відповідальність. Про покарання воєнних злочинців, а також відповідальність тих, хто ховається за словом «мир» та уникає слова «справедливість».

Із кожним новим днем під атаками російських ракет у нас все більше питань до світової архітектури безпеки. Що потрібно, аби західні лідер(к)и, нарешті, втілили дієву систему захисту України, країн Західної Європи і решти світу від російської агресії?

Ціна безвідповідальності росте разом із загрозою нових воєн у світі. Саме пам’ять про політичні компроміси та спустошення мусила би берегти світ від повторення історичного циклу Другої світової.

Саме пам’ять формує в нас відчуття відповідальності за наш вибір і впевненість у правильності наших дій. 

Запрошуємо вас на розмову про пам’ять із режисер(к)ами після показів фільмів, на панельних дискусіях RIGHTS NOW! та «Архіву війни», на подіях та обговореннях DOCU/СИНТЕЗ, майстеркласах  DOCU/PRO, на зустрічах із творцями та творчинями імпакт-історій — командою Мережі кіноклубів DOCU/CLUB, якій нині виповнюється 10 років.

Візуальне рішення 21 Docudays UA коментує Роман Бондарчук, артдиректор Docudays UA:

За три століття немає жодного покоління українців та українок, яке би вповні отримало у спадок матеріальну пам’ять. Будинки, меблі, посуд, коштовності, фотоальбоми губляться у війнах і революціях. Улюблені вазочки, які стояли в серванті кожної родини, декоративні лебеді, кришталеві роги достатку просто зараз руйнуються в цій війні, у цьому новому витку історії. Щось крихке тріскається в душі. Щось красиве втрачає сенс чи залишається у спогадах. Але щоб рухатись далі нам доводиться збиратись докупи. Пам’ятати наших героїв/-інь, щоб уявляти майбутнє. Не забувати, хто наші вороги. Щоб усі жертви й наша вікова боротьба були не даремними. 

Створюючи візуальний образ 21-го Docudays UA, ми надихались мистецькою практикою художника Михайла Алексєєнка, який вже понад 10 років працює з кришталем — химерним, блискучим, крихким, як і сама пам’ять. Дизайн постеру створила Даша Подольцева.

Источник материала
Поделиться сюжетом