LINOLEUM 2024 оголошує офіційну конкурсну програму та знайомить із членами журі
LINOLEUM 2024 оголошує офіційну конкурсну програму та знайомить із членами журі

LINOLEUM 2024 оголошує офіційну конкурсну програму та знайомить із членами журі

П’ять блоків конкурсу міжнародної анімації, непересічна програма комерційної анімації та невимовно прекрасний конкурс українських робіт. А ще фем анімація, горори та загалом 22 тематичні підбірки як для дорослої, так і для дитячої аудиторії! Отже, розповідаємо, що цікавого готують організатори фестивалю, та хто цьогоріч судитиме одинадцятий міжнародний фестиваль анімації LINOLEUM.

У найчисельнішому міжнародному конкурсі куратори фестивалю виділили 5 окремих блоків (33 фільми). Кожен з блоків має назву, що найглибше розкриває наскрізну для збірки тему.

Кримінал, аб’юз, облисіння та мамин нагляд. Світ маскулінності сповнений особистих драм, які можуть початися з простого походу у туалет у барі, але завжди розгортаються за всіма правилами травматургії. Все це історії з першого блоку міжнародної програми, що має назву «Король травми».

В рамках цього блоку відбудеться прем’єрний показ стрічки «Я померла в Ірпені» авторства відомої української аніматорки, режисерки мультсеріалу «Пес Патрон» Анастасії Фалілеєвої.

Другий блок «Кліпни двічі, якщо…» розповідає, як дитячі кошмари стають першими друзями, а близькі люди поводять себе гірше за монстрів. У цьому світі помирають улюблені дитячі шоу, сосиска може видавати себе за воїна світла та зима у стилі блек-метал призводить до неочікуваного фіналу.

В рамках другого блоку також відбудеться показ української роботи «Спукі лупс» — це збірка з 13 незалежних ультракоротких анімаційних історій про мрії, страхи, самотність, жорстокість і людяність. Режисер  — дніпровський режисер та аніматор Стас Сантімов, що у 2020 році за стрічку «Сурогат» отримав приз глядацьких симпатій Українського конкурсу KISFF та спеціальну відзнаку журі фестивалю LINOLEUM «За силу атмосфери та майстерності, а також свіжий погляд на жанр горору, що здивує глядача».

У третьому блоці з оптимістичною назвою «Що нас не вбиває, те нас не вбиває» герої та героїні у яскравих барвах діляться, як саме можна пережити певний травматичний досвід.

Тварини — друзі людей, але не всі і не всіх. Ці пернаті та хвостаті проживають своє найкраще життя, коли вперше зустрічаються з роботом-пилососом, лякають чиновників чи готують теракт у зоологічному музеї. Їм все до снаги, адже вони — «Божі створіння». Саме таку назву носить четвертий блок конкурсу.

П’ятий блок «Відключи цей світ» демонструє, як уламки пам’яті збираються у картину світу, що тримає лише пластир чи майстерний хіп-хоп. Поки одні герої вирушають у свою космічну одіссею, інші не можуть розібратися у лабіринтах спогадів.

У склад журі міжнародного конкурсу цього року увійшли:

·        Польська режисерка короткометражних фільмів та аніматорка Марта Маґнуська. Її короткометражні анімаційні фільми були представлені та нагороджені на численних міжнародних фестивалях, зокрема на Каннському МКФ, МКФ у Локарно, DOK Leipzig, Ottawa IAF, Annecy IAFF.

·        Нінке Дойц — режисерка та аніматорка, яка живе та працює в Роттердамі, Нідерланди. Її фільми «Блойстраат 11» та «Диво» здобули світове визнання, були показані на понад 200 фестивалях та отримали численні нагороди, зокрема “Кристал” за найкращий короткометражний фільм на Міжнародному фестивалі в Ансі. 

·        Мальте Штайн — незалежний режисер-аніматор, що мешкає в Берліні. Працював аніматором для кількох короткометражних та повнометражних фільмів, сценаристом для телесеріалів, співкуратором Dok Leipzig та членом журі на кількох кінофестивалях.

Український конкурс складається з 9 робіт, що об’єднані цьогоріч темою пам’яті. Що таке пам’ять? Це – світлі спогади про дитинство, ностальгія що окутує спокоєм та радістю. Сум і туга по рідному місту, що нині окуповано загарбниками. Це – досвід й традиції багатьох поколінь, що направляють нас у найтемніші часи.

Обиратимуть найкращого/найкращу в національному конкурсі будуть:

·        Фестивальна директорка та кінопродюсерка Лаура Алмантаіте, що працювала консультантом і продюсером у десятках кінопроектів, серед яких документальні, анімаційні та художні фільми. У 2014 році Лаура заснувала фестиваль анімації та ігор BLON у Клайпеді, який очолює й досі.

·        Маріам Канделакі відома як режисерка та продюсерка анімаційних фільмів. Вона є організаторкою Міжнародного фестивалю Nikozi та освітнього проєкту Annecy Georgia з розробки анімаційних фільмів. Засновниця щорічної Міжнародної анімаційної конференції Anima-Tbilisi та Грузинської асоціації аніматорів SAQANIMA.

·        Альона Пензій – кінознавиця Довженко-центру, кінокритикиня та культурна менеджерка. З 2018 працює в Довженко-центрі, спеціалізується на дослідженні історії українського неігрового кіно. Організаторка ретроспектив української анімації на міжнародних та українських майданчиках. Авторка кінокритичних текстів для LB.ua, «Української правди» та інших.

Переможець українського конкурсу отримає графічний дисплей Wacom One 12 від Компанії «Новелла» – офіційного дистриб’ютора Wacom в Україні.

Започаткований у 2018 році як експеримент, вже давно конкурс комерційної анімації став не лише повноправним учасником фестивалю LINOLEUM, а й одним з найбільш популярних показів в рамках фестивалю.

Освітні відео, які не хочеться вимикати. Музичні кліпи, від яких стає радісно та моторошно водночас. Як боротися з дитячою тривожністю, та як відбувається процес помирання людини. А ще – основи кібербезпеки та найяскравіша анімована менструація евер – теми та сюжети тут на будь-який смак. Усього 28 кислотних, хтивих, фантасмагоричних, а іноді – дуже ліричних анімаційних робіт, що цього року будуть вас дивувати. Окремої уваги заслуговують українські стрічки представлені в конкурсі, кількість яких щороку зростає. Цьогоріч глядачі побачать 7 анімаційних робіт від українців. 

Увійшли до журі конкурсу комерційної анімації:

·        Лей Лей – член Американської кіноакадемії напрямку короткометражних та повнометражних анімаційних фільмів, володар багатьох престижних нагород, працює в напрямку експериментальної анімації.

·        Софія Мельник — українська ілюстраторка та аніматорка. Софія створює лайв-візуалізації для театру. Її роботи можна побачити в перформансах «ГОГОЛЬFEST» та театру «ДАХ», а також, «Дойчес Театр Берлін» (Deutsches Theater) та Мюнхенського камерного театру (Münchner Kammerspiele) в Німеччині. 

·        Режисерка анімації та ілюстраторка Луца Тот.  Її дипломний фільм The Age of Curious отримав Приз журі на Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів в Ансі. Після навчання та роботи у Великій Британії Луца повернулася до Будапешта, де зняла свій перший незалежний короткометражний анімаційний фільм Superbia, прем’єра якого відбулася на Тижні критики в Каннах.

Цьогоріч LINOLEUM також фокусується на українському gamedev, проведе серію лекцію та воркшопів, презентацію українських інді ігор, а також майстер-клас від відомого австрійського колективу TOTAL REFUSAL, який представить свій підхід до сучасних відеоігор. Спираючись на низку теоретичних засад, таких як ігрові дослідження, політична економія та антропологія, вони обговорять кілька ігор, а також можливі інструменти художньої інтерпретації, аналізу та переосмислення.

Відсьогодні абонементи на фестиваль вже у продажу! Студентам надається знижка, а для ветеранів та військовослужбовців, а також пенсіонерів вхід безкоштовний за наявності відповідного посвідчення.

Абонементи можна знайти за посиланням: TicketsBox.

Всі покази пройдуть з 4 по 8 вересня у першому інноваційному парку UNIT.City у Києві.

Слідкуйте за новинами в соціальних мережах фестивалю.

INSTAGRAM
FACEBOOK

LINOLEUM 2024 відбудеться за підтримки Українського культурного фонду, Австрійського бюро кооперації у Львові, Ukraine Office Austria та Польського Інституту у Києві.

Головний партнер: UNIT.City

Партнер українського конкурсу: Компанія «Новелла» – офіційний дистриб’ютор Wacom в Україні

Источник материала
loader