Зникнення ікон та незаконне будівництво: які порушення у Почаївській лаврі встановили під час перевірки
Зникнення ікон та незаконне будівництво: які порушення у Почаївській лаврі встановили під час перевірки

Зникнення ікон та незаконне будівництво: які порушення у Почаївській лаврі встановили під час перевірки

Про це йдеться у звіті комісії, передає "Еспресо.Захід". 

Комісією встановлено низку порушень, зокрема щодо:

  • обов'язкового отримання дозволів на консервацію, реставрацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування пам'яток національного значення,
  • щодо неможливості змін пам'яток. Користувачем самовільно здійснено ремонт, прибудови, зміну конструктивних елементів, опорядження зовнішнього та внутрішнього і реставрацію пам'яток без відповідних на те дозволів та науково-проєктної документації, що призвело до неналежного утримання пам'яток та до втрати автентичних елементів опорядження пам'яток, збільшення навантаження на їх конструкції.

Незаконна забудова на території святині

Комісія виявила прибудову тамбура до центрального входу в Успенський собор, прибудову мансардного типу на третьому поверсі пам'ятки "Монастирські келії", а також прибудову до Надбрамного комплексу, яку використовують як їдальню для прочан.

Крім того, члени комісії зафіксували оновлення та очищення стінописів та ікон, заміну панікадила в Успенському соборі, зміни у стінописах та проведення ремонтних робіт у галереях та Печерному храмі Преподобного Іова та церкві Преподобних Антонія та Феодосія й інші факти порушень.

Варто відзначити, що комісія виявила факти відсутності значної частини ікон, зафіксованих паспортами пам'яток культурної спадщини та інвентарним списком, складеним на основі паспортів на твори мистецтва при проведенні інвентаризації іконопису та творів мистецтва в 1967 році.

На території Почаївської Свято-Успенської лаври виявлено крім шести об'єктів, які належать державі, інше нерухоме майно, якого немає в договорі про безоплатне користування.

У Лаврі порушили вимоги пожежної безпеки

Фахівці обласного управління ДСНС під час обстеження території Лаври виявили порушення вимог пожежної безпеки, а також констатували невиконання низки заходів для усунення порушень, виявлених під час планової перевірки у 2019 році і зафіксовані у відповідному приписі. Відтак заявляють, що користувач починаючи з 2004 року "системно і свідомо" не виконує вимоги щодо пожежної безпеки.

Довідково про Почаївську лавру

До комплексу споруд Почаївської лаври належать Свято-Успенський собор (1771-1782 року), Підземний храм на честь Йова Почаївського (1774 р.), Келії (1771-1780 pp.), Церква Всіх Святих, Архієрейський дім, Надбрамний корпус (Святі ворота), Церква преподобних Антонія та Феодосія Печерських, Церква Похвали Пресвятої Богородиці (Тепла церква), Дзвіниця заввишки 65 м, будинок Почаївської духовної семінарії, храм на честь Великомучениці Варвари, Троїцький собор, каплиця на честь 400-річчя перенесення Почаївської чудотворної ікони Божої Матері, Преображенський собор (2013 р.).

  • Відзначимо, раніше у Тернопільській облраді повідомляли, що знають як виселити московський патріархат з Почаївської лаври.
  • Настоятель Свято-Троїцького духовного центру протоієрей Микола Зінкевич повідомляв, що УПЦ МП неодноразово порушувала умови договору оренди, а це цілком може призвести до розірвання угоди.


Источник материала
loader