Як у польському Катовіце девелопер відновлює цілий історичний квартал
Як у польському Катовіце девелопер відновлює цілий історичний квартал

Як у польському Катовіце девелопер відновлює цілий історичний квартал

Проєкт Кварталу Dworcowa є новою задачею студії Konior Studio, і пов’язаний з масштабною реновацією частини міста.

На вулиці Dworcowa буде модернізовано та відновлено низку кам’яниць другої половини 19-го століття. Занедбані та частково покинуті будівлі отримають нове життя, а їхні інтер’єри будуть адаптовані для розміщення готелів та офісів, зокрема брендів корпорації Marriott.

Інвестиція в Квартал Dworcowa пожвавить район, який до недавнього часу був занедбаним. Багато будівель також проходять реконструкцію. Відновлення старого залізничного вокзалу вже повернуло йому колишню славу, зокрема відновлені фасади у стилі віденського модерну.

Роботами буде займатися компанія Epione. Між 2015 і 2023 роками девелопер придбав 11 кам’яниць, побудованих у 1870-х роках, які раніше використовувалися залізничною дирекцією, але з часом втратили своє значення через хаотичні перебудови.

У 2024 році планується початок реставраційних робіт під керівництвом архітектора Томаша Коніора, відомого своїм проєктом NOSPR у Катовіце.

Томаш Каніора зазначає, що інвестор спочатку працював з іншими архітекторами, але потім прийняли рішення співпрацювати з новою командою, яка змогла запропонувати комплексний підхід, враховуючи потреби майбутніх користувачів і міста. Для успішної реалізації проєкт були залучені експерти в галузі охорони спадщини, пожежної безпеки, біоінженерії та комерціалізації.

Проєкт передбачає створення багатофункціонального комплексу на основі історичних будівель. Під час робіт особливу увагу приділяють збереженню автентичних архітектурних елементів, таких як кам’яні прикраси, ковальські вироби та дерев’яні двері.

Команда шукала оригінальні креслення та фотографії в музеях, архівах та у приватних осіб. Завдяки цьому вдалося знайти історичні матеріали, які допоможуть відновити архітектурні елементи, втрачені з часом.

Основним викликом було узгодження інтересів різних сторін: інвестора, користувачів, мешканців і влади. Не менш складним завданням стало поєднання нових функцій з історичним контекстом будівель і інтеграція підземного паркінгу.

За новим баченням Перші поверхи будівель будуть інтегровані в міський простір, з великими вітринами, що залучатимуть перехожих, та зонами для кафе, магазинів і готелів.

Ревіталізація виходить за межі збереження культурної спадщини. Йдеться не лише про відновлення історичного вигляду, але й про повернення життя до занедбаних, але привабливих місць. Відновлення існуючої забудови є більш екологічним підходом, ніж нове будівництво, і допомагає відновити зв’язок міста з його минулим, адаптуючи його до сучасних потреб.

Нагадуємо, що в іншому місті Польщі, Вроцлаві стартує міська програма з реновації 100 історичних будівель.

  • #Архітектура
  • #Польща
  • #реновація

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Источник материала
loader