Прем’єра документального фільму «ІЗЮМ.ЗВІЛЬНЕНИЙ» режисера Дмитра Чорного
Прем’єра документального фільму «ІЗЮМ.ЗВІЛЬНЕНИЙ» режисера Дмитра Чорного

Прем’єра документального фільму «ІЗЮМ.ЗВІЛЬНЕНИЙ» режисера Дмитра Чорного

Прем’єра документального фільму «ІЗЮМ.ЗВІЛЬНЕНИЙ» режисера Дмитра Чорного - Фото 1

17 жовтня в усіх кінотеатрах стартує прокат документального фільму «ІЗЮМ.ЗВІЛЬНЕНИЙ» режисера Дмитра Чорного. 11 жовтня в київському кінотеатрі «Жовтень» відбулась прем’єра і прес-показ стрічки. 

В центрі розповіді – історія творчої особистості, директора Національного Музею історії України у Другій світовій війні Юрія Савчука, який посів свою посаду майже перед початком вторгнення, й котрий розкривається в складних умовах, як харизматичний керівник та неординарний історик з творчими здібностями.

Друга – історія про небезпечну експедицію в щойно звільнене від російських окупантів місто Ізюм Харківської області, яка відбулась в жовтні 2022 року. Тоді музейники назбирали артефактів на 2 великі автівки-фури, які надала компанія «Нова Пошта». Окрім поїздки в Ізюм, того ж року вже відбулись експедиції звільненими містами київської області та звільненим Херсоном. Небезпека та ризики полягають у тому, що команда музею заходить на щойно звільнену від окупаційних військ територію одразу після саперів, але багато місць все ще заміновані й всюди розкидані міни та снаряди. Не дивлячись на це, команда відчайдушних продовжує свою роботу, щоб якомога більше експонатів потрапило до експозиції музею.

Третя історія – це фонова картинка й ціль експедиції. Це сумні й в той час поетично красиві, як у творах Шевченка, картини замученого й зруйнованого міста, котре намагалися «звільнити» російськи окупанти, а по-справжньому звільнили українські війська. Історії міста через показ зруйнованих росіянами шкіл й церков; історія втомленого пожежника-рятувальника Дмитра з Ізюму й відновлювальних будівельних бригад компанії «Автострада».

Й четверта історія – це історія подружжя мешканців з Ізюму. Сергій й Людмила пережили окупацію, вони живуть без світла в оточені замінованих городів але зберігають Віру, Надію й Любов один до одного. Це подружжя ізюмчан на момент завершення зйомок залишилося в місті, бо вони мають дбати про город, вирощувати тютюн й слідкувати за бджолиними вуликами. Сергій й Людмила вели з перших днів «Щоденник окупації», який за словами працівників Музею, став першим докладним письмовим свідченням окупації, що є дуже важливим для роботи істориків, особливо в майбутній перспективі вивчення цієї війни та життя людей під час неї.                                             

Фільм «ІЗЮМ.ЗВІЛЬНЕНИЙ» – учасник більш ніж 10 міжнародних кінофестивалів, закриті покази фільму відбулися в Норвегії, Фінляндії, Швеції, Канаді. Кілька тижнів тому фільм отримав спеціальну відзнаку журі кінофестиваля Heritage in Motion.  

Прем’єру та прес-показ відвідали: Дмитро Чорний, кінорежисер, продюсер, Олена Котовська, продюсер, Юрій Савчук, директор Національного Музею історії України у Другій світовій війні, співачка Камалія, саундпродюсер фільму, Костянтин Рильов, креативний продюсер, актор Володимир Горянський з дружиною Оленою, бійці Третьої Окремої Штурмової Бригади ЗСУ.

50% прибутку від прокату фільму будуть направлені на підтримку Третьої Окремої Штурмової Бригади ЗСУ (3 ОШБр)

Хронометраж: – 60 хв.

Источник материала
loader