У Львові, Житомирі, Хмельницькому, Одесі та Калуші відбулися ексклюзивні спецпокази фільму “Залізна сотня” для глядачів з порушеннями зору та слуху
У Львові, Житомирі, Хмельницькому, Одесі та Калуші відбулися ексклюзивні спецпокази фільму “Залізна сотня” для глядачів з порушеннями зору та слуху

У Львові, Житомирі, Хмельницькому, Одесі та Калуші відбулися ексклюзивні спецпокази фільму “Залізна сотня” для глядачів з порушеннями зору та слуху

У жовтні-листопаді 2024 року в чотирьох містах України – Львові, Житомирі, Хмельницькому та Калуші – відбулися ексклюзивні спецпокази робочих матеріалів документального фільму Юлії Гонтарук “Залізна сотня”. Особливістю цих заходів є адаптація фільму для людей з порушеннями зору. Ця ініціатива дозволяє незрячим глядачам поринути у світ кіно і пережити історію на рівних умовах з усіма.

Фільм “Залізна сотня” є одним із найочікуваніших документальних проектів останніх років. Він створювався протягом десятиліття у копродукції з кількома європейськими фондами, а також за підтримки низки українських та міжнародних організацій. 

Спеціальні покази робочих матеріалів фільму відбуваються ще до офіційного релізу стрічки, що дозволяє глядачам надати свій зворотний зв’язок і стати частиною підготовки фільму до широкого прокату.

“Зараз в Україні триває повномасштабна війна, і з кожним днем ми бачимо все більше людей, які через бойові дії отримують травми, втрачають здоров’я. Серед них багато ветеранів, які повертаються додому, стикаються із новими викликами в мирному житті. Наш фільм – це не лише про війну, це історії про військових, для військових і про те, як вони співіснують із цивільними після повернення. Тому для нас було принципово важливим зробити цей фільм доступним для всіх. Інклюзія – це не просто вимога часу, це наше зобов’язання перед тими, хто, попри фізичні обмеження, має право на доступ до культурних продуктів. Ми адаптували матеріали фільму для глядачів, щоб вони могли повністю зануритися в атмосферу кіно і відчути всі емоції та сенси, які ми закладаємо в стрічку. І оскільки робота над фільмом ще триває і знаходиться на фінальній стадії, для нас важлива думка і реакція аудиторії цих показів — вона дає зрозуміти, чи фільм працює, і чи глядач його розуміє. Мистецтво має бути відкритим для всіх, і наше завдання – подбати про те, щоб кожен міг доторкнутися до цієї історії”, – зазначила Юлія Гонтарук, режисерка фільму “Залізна сотня”.

Важливість стрічки також полягає в тому, що вона фокусується на темі співіснування військових і цивільних після війни – питання, яке буде лише загострюватися через досвід повномасштабної війни. Усі покази стрічки відбуваються за участі творчої групи, що дає можливість спілкуванню аудиторії з кінематогрфістами після перегляду.

“Для мене можливість мати доступ до мистецтва, до кіно – це надзвичайно важливо. Цей фільм дав мені відчуття, що я є частиною спільного досвіду, навіть якщо не бачу його так, як інші. Завдяки тифлокоментарям я могла уявити кожну сцену, відчути емоції та зрозуміти глибину сюжету. Це допомагає не тільки зрозуміти фільм, а й бути на рівні з іншими глядачами”, — поділилася враженнями Людмила, глядачка з Кам’янця-Подільського, яка приїхала на спецпоказ у Хмельницький. 

“Те, що робить команда проєкту “Залізна Стіна” – надзвичайно важливо. Вони створюють для нас простір, де ми можемо насолоджуватися мистецтвом, бути включеними в культурне життя, а це дає відчуття рівності та прийняття. Така увага до потреб незрячих глядачів – це справжня турбота і велика робота”, — говорить житель Калуша Анатолій, який відвідав спецпоказ робочих матеріалів фільму. 

Окрім Львова, Житомира, Хмельницького, Калуша та Одеси, матеріали “Залізної Сотні” покажуть також в Києві:

  • 7 листопада, 13:00 — Київ, Клуб УВП-2 УТОС, (вул. Леоніда Первомайського 6)
  • 9 листопада, 13:00 — Київ, Культурний центр УТОГ в м.Києві (вул. Генерала Генадія Воробйова, 6). 

Проєкт реалізуються за підтримки Українського культурного фонду, а також за сприяння місцевих громадських організацій, які сприяють інклюзивним ініціативам, а також УТОГ та УТОС.

Источник материала
loader