За даними рекрутерів, понад 63% роботодавців в Україні наймають або готові наймати людей старшого віку в умовах кадрового голоду, викликаного мобілізацією та еміграцією фахівців, йдеться у репортажі DW.
«Мені 56 років, і я раптом стала всіх цікавити, мене почали запрошувати на співбесіди. Коли мені було 46, мені всі розказували, що я вже стара. Просто в очі в одному банку так і сказали: “Вам багато років. Ви нам не підходите”», — розповідає Лариса Юськова, економістка за фахом.
На деяких позиціях роботодавці готові ігнорувати навіть відсутність досвіду кандидата.
«Якщо в січні 2022 року кількість вакансій для людей старшого віку було лише дві тисячі, то в січні 2024-го вона виросла вдвічі, — зазначає Леся Примакова, менеджерка платформи з пошуку роботи. — У серпні ми вже маємо 7,5 тисяч таких вакансій».
Найбільше шукають водіїв, на другому місці — бухгалтер, далі продавець-консультант, а також кур’єри.
Читайте також: На будмайданчиках бракує 40% працівників. Забудовники почали залучати мігрантів
54-річна Ірина Ковальчук влаштувалася на стажування у відділ військового обліку в один із українських банків. Зараз її навчають користуванню робочими програмами. Загалом у цей банк за останній місяць найняли 12 людей віком понад 50 років. проводили окремий набір для цієї категорії людей — на посади, де був критичний брак кадрів. На одне місце претендувало в середньому п’ять кандидатів.
У Конфедерації роботодавців кажуть, що у прифронтових і деокупованих регіонах частка працівників старшого віку значно більша, ніж в інших частинах країни. У галузях критичної інфраструктури — забезпечення світлом, водою, транспорт, зв’язок — працює 50-60% людей, старших за 50 років.
В Україні налічується понад 10 з половиною мільйонів пенсіонерів, із яких щонайменше 1,5-2 мільйона могли би працювати, вважає Олексій Мірошниченко, президент Конфедерації.
«Якщо людина вже досягла пенсійного віку, і не може бути мобілізована, то це дуже вітається роботодавцем», — зазначає він.
«Молодь сюди не піде. Відділ кадрів відсилає одразу у військкомат, а там же одразу на ВЛК. А ВЛК це вже доріжка туди далі. Аби ж відсилали відмітити, що такий працівник потрібен і накласти бронь. Але ніхто не дає бронь», — пояснює слюсар Київводоканалу Володимир.
Інтерес самих кандидатів старшого віку теж зростає — українських пенсій не вистачає на життя. На сайтах пошуку вакансій таких шукачів стало більше на чверть, а у Державному центрі зайнятості цьогоріч роботу прийшли шукати на 50% більше пенсіонерів, ніж торік.
Для подальшого зростання економіки і подвоєння ВВП за наступні 10 років Україна мусить залучити 3-4,5 мільйонів додаткових кадрів.
- #Робота
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті