В Україні спільно з британцями і нідерландцями запускають проєкт, який дозволить переробляти бетонне будівельне сміття.
Safe, Sustainable, and Swift Reconstruction of Ukraine (S3) — це мобільна виробнича лінія (спеціально обладнана ватнажівка), що переробляє вторинний бетон на енергоефективні та низьковуглецеві будівельні матеріали. Бетонне сміття переробляють на крупну фракцію, дрібну фракцію та цементний порошок.
Портативне обладнання дозволяє визначити на місці, які відходи придатні для вторинної переробки: відрізнити звичайний бетон від лужноактивованого, а також виявити азбестові волокна.
Підхід дозволяє зменшити енерговитрати та викиди CO2, сприяючи круговому підходу в будівельній сфері, зменшуючи відходи та максимізуючи використання локальних ресурсів у відбудові України.
Проєкт S3 об’єднав експертів із Шеффілдського університету, Університету Лідса, громадської організації ReThink, Оксфордського університету, Імперіал коледжу Лондона, компанії C2CA, університету «Львівська політехніка» Університету водного господарства та природокористування та компанії Eco+Logic. Він є переможцем конкурсу InnovateUkraine, що фінансується урядом Великої Британії.
Нагажаємо, нещодавно у Бородянці Київської області почав працювати майданчик для екологічної переробки будівельного сміття. Майданчик для переробки будівельних відходів також відкрили у Бучі. Австралійська ініціатива передала машини для переробки будівельного сміття на блоки, які можна використовуватися у відбудові.
- #Відбудова
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті