Як «Національний кешбек» вплинув на купівельну поведінку українців – ритейлери для Forbes
Як «Національний кешбек» вплинув на купівельну поведінку українців – ритейлери для Forbes

Як «Національний кешбек» вплинув на купівельну поведінку українців – ритейлери для Forbes

Представники ритейл-мереж «АТБ», Retail Group, «Аврора», «Подорожник» та Comfy розповіли, як змінилась купівельна поведінка українців після запуску програми «Національний кешбек». Нагадаємо, вона почала працювати в бета-тесті 2 вересня, користувачі можуть отримати до 10% від коштів, витрачених на продукцію вітчизняних виробників. Чи стали купувати більше українських товарів, з’ясували у виданні Forbes.

Жінка в супермаркеті, жінка зі смартфоном, колажЯк «Національний кешбек» вплинув на купівельну поведінку українців. Фото: Depositphotos

В «АТБ» зазначили, що мережа долучилась до проєкту із самого його старту, проте ще певний час знадобився для того, щоб у відповідний спосіб маркувати товари, що беруть участь у програмі, та додати інформацію про це у застосунок «Скануй-купуй». Представники мережі не бачать повну аналітику в межах проєкту (вона доступна тільки організаторам), проте підтверджують, що попит на товари з «Нацкешбеку» дещо зріс. Гостей мережі поки що більше цікавить, як долучитися до проєкту та отримати кешбек.

В Retail Group, якій належать бренди «Велика кишеня» та «Велмарт» відзначили збільшення продажів товарів, що беруть участь у «Нацкешбеку», на 8,3%. Зокрема, збільшився попит на побутову хімію, товари для прибирання та дезінфекції.

В «Аврорі» нині представлено понад 25,5 тис. товарів від приблизно 250 українських виробників, що беруть участь у програмі. Загальна кількість проданих одиниць становить близько 30 млн.

В Comfy повідомили, що в програмі зареєструвалися 65% виробників, з якими працює мережа. В асортименті присутні 3,5 тис. товарів, за придбання яких можна отримати кешбек від держави. Від моменту запуску програми в мережі продали приблизно 23 тис. одиниць такої техніки.

У компанії «Подорожник», що налічує більш як 2,1 тис. аптек по Україні, відзначили, що найбільш помітні результати впровадження «Нацкешбеку» в сегменті препаратів для лікування хронічних захворювань.

Загалом менеджери всіх опитаних мереж відзначили позитивний вплив програми на настрої покупців та їхню купівельну поведінку.

Читайте також: Ставка на тренди, нішевість та гнучкість бізнесу. Як Mermade розвивається в ритейлі – Forbes

На що українці витрачають кошти від «Нацкешбеку»

Проміжними результатами щодо того, як українці витрачають кошти від «Нацкешбеку», на початку листопада поділились у «ПриватБанку».

«Майже половина – 45,1% клієнтів ПриватБанку, які отримали від держави кешбек за купівлю товарів українських виробників – витрачають кошти з карток “Національний кешбек” на поповнення рахунків мобільних операторів. Також більше третини – 35,5% користувачів програми – витрачають гроші на оплату комунальних послуг, ще 7,8% – на оплату послуг інтернету та понад 3% – на оплату медичних послуг», – зазначили в пресслужбі.

Цю інформацію прокоментував нардеп та член податкового комітету Верховної Ради України Ярослав Железняк.

«А зараз питання до наших “економічних геніїв” – а ми справді під час війни вирішили з бюджету зробити дотацію на поповнення мобільного?» – написав парламентар у своєму Terlegram-каналі.

За жовтень українцям у межах програми «Національний кешбек» нарахували понад 125 млн грн.


Раніше ми також переповідали, що співвласник «АТБ» Геннадій Буткевич розбудовує мережу приміських та районних ТЦ. Детальніше про це можна прочитати тут.

Источник материала
loader