Бронювання по-новому. З 1 грудня оновлюють критерії критичності та отримання броней – Шмигаль
Бронювання по-новому. З 1 грудня оновлюють критерії критичності та отримання броней – Шмигаль

Бронювання по-новому. З 1 грудня оновлюють критерії критичності та отримання броней – Шмигаль

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Уряд оновлює критерії бронювання та критерії для отримання підприємствами й організаціями статусу критичних.

Військовий квиток, Денис Шмигаль, колажДенис Шмигаль повідомив про зміни критеріїв бронювання та критеріїв для отримання статусу критичного підприємства. Фото: Depositphotos, Facebook / Денис Шмигаль

Очільник Кабміну зазначив, що аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та право бронювати співробітників, завершено. Під час перевірок виявили низку проблем, які потребують усунення.

Так, критерії критичності підприємств тепер будуть узгоджуватись із Міноборони та Мінекономіки.

Для компаній із приватного сектора для того, щоб отримати можливість бронювати працівників від мобілізації, обов’язковими стануть зарплатний критерій та відсутність заборгованостей перед бюджетом.

«Зокрема, нарахована середня зарплата в підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не меншою від 2,5 мінімальних зарплат. Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради “тіньової” домовленості про бронювання», – йдеться в дописі в Telegram-каналі Шмигаля.

Нарешті, з 1 грудня всі бронювання відбуватимуться через портал «Дія». Підприємства та організації, працівники яких матимуть броні, щомісяця перевірятимуть на відповідність критеріям критичності. Для всіх, хто вже має відстрочки, запровадять перехідний період до 28 лютого 2025 року.

Рішення Уряду прокоментував, зокрема, народний депутат Олексій Гончаренко.

«А які критерії? Хто під них підпадає? Ще цікаво, тепер за серіали і верблюди стане бронюватись легше?» – написав парламентар.

Що відомо про призупинення бронювання в Україні

Усі положення дії Критеріїв і порядку визнання підприємств критичними призупинили 8 жовтня. Втім, це стосувалось не всіх – під час проведення аудиту можливим залишалось бронювання держслужбовців категорій «А», «Б», «В», працівників та службовців Нацполіції, НАБУ, ДБР, СБУ тощо, а також співробітників компаній, що виконують оборонні замовлення.

Причина проведення аудиту на рівні військово-цивільних адміністрацій – виявлення ймовірних зловживань. Міністерка економіки Юлія Свириденко пояснювала, що перевірці підлягають компанії, які подавали та заявляли одні дані щодо зарплат і податків, а потім різко змінили їх, або стрімко наростили штат у тих секторах, де дозволене бронювання 100%.

Представники Diia.City United, Спілка українських підприємців, Торгово-промислова палата, Асоціація IT Ukraine, Міжнародна бізнес-спільнота Board, обʼєднання учасників Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України закликали владу відновити бронювання працівників від мобілізації.

Міністр оборони Рустем Умєров зазначав, що відомство готове говорити та працювати з бізнесом для обговорення допомоги з бронюванням працівників.

А от з економічним бронюванням, концепцію якого обговорюють від початку поточного року, ситуація дещо невизначена. Як повідомив нардеп і член комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Богдан Кицак, у владі відмовились від запровадження такого механізму. Причина – негативна реакція суспільства.

  • Нагадаємо, раніше очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко прокоментувала чутки про 1,5 млн заброньованих працівників. За її словами, справжня кількість дещо менша.
Источник материала
loader