Ексочільник Google впевнений, що віддалена робота заважає підвищенню. Як він це пояснює
Ексочільник Google впевнений, що віддалена робота заважає підвищенню. Як він це пояснює

Ексочільник Google впевнений, що віддалена робота заважає підвищенню. Як він це пояснює

Колишній генеральний директор Google Ерік ШмідтЕксочільник Google впевнений, що віддалена робота заважає підвищенню. Як він це пояснює - Фото 1 Ексочільник Google впевнений, що віддалена робота заважає підвищенню. Як він це пояснює - Фото 2 очолював компанію у 2001-2011 роках вважає, що амбітним людям, які прагнуть збудувати кар’єру, варто працювати в офісах, а не віддалено. Саме такий формат роботи, на його думку, збільшує їхні шанси отримувати підвищення.

Ерік Шмідт, жінка працює з дому, колажЕрік Шмідт вважає, що віддалена робота заважає отримувати підвищення. Фото: Depositphotos

Шмідт став гостем одного з нещодавніх випусків подкасту «Щоденник CEO» (The Diary of A CEO) і під час ефіру розповів про переваги офісної роботи.

«Хочете підвищення? Йдіть до офісів та здобувайте знання в їхніх стінах», – сказав він.

Ексочільник Google переконаний, що віддалена робота попри всі її ймовірні переваги не дає працівникам такого досвіду, як живе спілкування з колегами та спільне виконання різноманітних завдань.

«Коли я був ще молодим керівником, то нічого не знав про це. Я працював в офісі – ходив на зустрічі і спілкувався з людьми поза ними. В коридорах та навіть біля кулера з водою», – пригадав топменеджер.

Шмідт вважає, що досвід, який він отримав від безпосередньої взаємодії з іншими професіоналами, став ключовим для його подальшого кар’єрного просування.

Читайте також: Що потрібно вказати в резюме, щоб знайти віддалену роботу – поради карʼєрного експерта

Чи впливає віддалена робота на продуктивність

В компанії Live Data Technologies провели дослідження, у якому взяли участь приблизно 2 млн офісних працівників, пише Business Insider. Результати показали, що віддалені працівники впродовж одного року отримали на 31% менше підвищень, ніж ті, хто працював за класичним або гібридним графіком.

Водночас Шмідт погодився з іншою метрикою, яку досліджували в Live Data Technologies: представники низки професій віддалено працюють справді ефективніше. Топменеджер підтвердив, що й сам відзначав, що гнучкий графік все ж робить багатьох людей продуктивнішими. Хоча й додав, що особисто йому це й не надто подобається (ймовірно, через особисту прихильність до офісної роботи).

У виданні зазначають, що є й дослідження, які доводили протилежне. Так, фахівці Стенфордського інституту досліджень економічної політики (SIEPR) у 2023 році дійшли висновку, що повністю віддалена робота знижує продуктивність працівника на 10% порівняно з тим, як він працював би в офісі. А от гібридний графік, згідно з дослідженням SIEPR, на ефективність людини не впливає.

  • Останнім часом багато компаній, особливо технологічних, наполягають на тому, щоб працівники відмовлялись від віддаленого графіку роботи й повертались в офіси. А от у Spotify прямо протилежна політика. Попри тренд back to the office, компанія не вимагатиме від співробітників щось змінювати, оскільки не вважає їх дітьми. Детальніше про це ми розповідали тут.
Источник материала
loader