Віддалена робота поступово втрачає популярність. Все більше компаній починають наполягати на присутності працівників в офісі. Хтось аргументує це потребою в ефективності та взаємодії команди, а деякі роботодавці просто хочуть контролювати робочий процес. Чому робота з офісу набирає обертів та що про це думають українці – читайте нижче.
Тему офісної роботи підняла у LinkedIn бренд-менеджерка Юлія Семенова, яка зараз шукає нову роботу. За її словами, багато вакансій мають вимогу працювати з офісу, проте це не завжди гарна ідея.
«Особисто для мене офіс – це зона найменшої продуктивності через постійні відволікання: перерви на каву та розмови з колегами, організація обіду, пошук вільних переговорних кімнат тощо. Окрім цього, є витрати часу на дорогу та грошей на транспорт, їжу в кафе/доставку тощо», – пояснила Юлія.
Крім того, Семенова припускає, що не всі компанії, які змушують працівників працювати в офісі, зможуть створити «фортецю у разі блекаутів та обстрілів».
На її думку, такі роботодавці лише хочуть контролювати своїх співробітників та не бажають створити гнучкі умови праці.
Юлія Семенова висловилася про вимогу компаній працювати з офісу. Колаж: MC.today
Які є переваги офісної роботи
Юлія Семенова запитала користувачів LinkedIn про те, чи варто іноді працювати з офісу. Під її дописом з’явилося майже 300 коментарів. Ось що користувачі пишуть про переваги офісної роботи.
- «Одна з переваг – це живе офлайн-спілкування, яке неможливо замінити онлайном. Ну і також чудово мати перерви на каву з колегами», – зазначила менеджерка з наймання персоналу Ліана Мащенко.
- «Є компанії, які створюють усі умови для ефективної роботи в офісі: довіз працівників, компенсацію харчування у кейтерингу, можливість працювати гібридно (1-2 дні в тиждень). Також вони мають укриття, в яких є інтернет і робочі місця для роботи», – наголосила HR у EnzymGroup Юлія Бегінська.
- «Можливо, це залежить від міста? Наприклад, я змінила віддалену роботу на офіс у Львові й маю сказати, що дуже задоволена. Багато колег ходять в офіс з власної волі. Там я відчуваю себе продуктивнішою і можу залагодити більше справ, поговоривши з колегою офлайн замість того, щоб домовлятися про відеодзвінок. До того ж ми готові до блекаутів та маємо поруч укриття», – пояснила HR-фахівчиня з Univisia Марія Слободян.
- «Вдома можна зробити більший обсяг роботи, але в офісі є ключовий і головний складник – фізичні, не віртуальні стосунки. Без них втрачається достатня міра відповідальності за ухвалені рішення і виконану роботу», – вважає розробник Сергій Войнолович.
- «З плюсів роботи в офісі, особливо для нового працівника, – це можливість швидше й органічніше поринути в операційні процеси та структуру компанії. У кожної компанії є свої особливості графіку, культури спілкування, робочих процесів, які вибудовувалися роками. А живе спілкування та інші речі – це більше про те, як ви проводите час на робочому місці, ніж про саму роботу», – написала керівниця відділу утримання працівників Тетяна Дученко.
- «Іноді віддалена робота неможлива. Як роботодавець із 20-річним керівним досвідом, можу запевнити, лише 5-10% людей мають достатню самодисципліну та комунікативні навички, щоб зберігати ефективність та знаходити мотивацію для роботи вдома. Ми запровадили гібридний формат роботи. І HR розповіли про значне покращення загальної атмосфери в колективі та лояльність до компанії», – зауважив СЕО в Alten Bio Віталій Поляк.
- «Є два моменти, що потребують періодичної роботи з офісу: невербальна комунікація зі співробітниками та обробка всіх типів первинної документації», – додала фінансова контролерка Ірина Полтієва.
- «Є люди, які не вміють організувати свою роботу віддалено. Є керівники, які не вміють контролювати роботу таких працівників. Тож при пошуку роботи навіть на гібридному форматі однаково під час випробувального терміну треба буде ходити в офіс, щоб здобути довіру», – зазначила маркетологиня Олександра Походня.
- «Багато чого залежить ще від того, який офіс. Мені пощастило, бо мій роботодавець зробив все, щоб робота в офісі була комфортною та безпечною: генератори, їжа поруч, зручна стоянка для авто та укриття. Під час тривог в офісі бути реально безпечніше, ніж вдома. До того ж я люблю ходити до офісу заради спілкування, а ще – там швидше розв’язуються робочі питання. Проте я більше підтримую гібридний формат», – наголосила менеджерка Олександра Завальна.
- «Знаю чимало прикладів, коли роботодавці таким чином – на рівні первинної селекції – відсіюють тих кандидатів, які наразі перебувають не в Україні», – зазначила маркетологиня Анна Сирінська.
Читайте також: Ексочільник Google впевнений, що віддалена робота заважає підвищенню. Як він це пояснює
Чому робота з офісу – це погана ідея
Водночас не всі працівники готові відмовитися від віддаленої роботи та повернутися в офіс. Деякі коментатори заявили, що вони проти офісної роботи. Ось як вони пояснюють свої позиції.
- «Для мене робота онлайн – про безпеку і комфорт (живучи в Києві, можна на якийсь час поїхати в інше місце, щоб просто відіспатися від постійних атак). А робота з офісу – це про обмеження і психологічний дискомфорт (якщо немає гібридного формату)», – написала бізнес-аналітикиня Анастасія Монастирська.
- «Повністю згоден, що офіс дуже зменшує продуктивність. Для живого спілкування краще влаштовувати неформальні зустрічі з командами, а щоб контролювати роботу підлеглих, є багато інших інструментів. Якщо хтось не виконує свої обов’язки віддалено, то і в офісі теж навряд буде», – висловився розробник Володимир Бондар.
- «Для мене вимога працювати з офісу – це red flag у компанії. Я можу зрозуміти гібридний формат, але не повністю офіс. У нас зараз тривоги щодня зранку, а деякі роботодавці реально змушують людей витрачати купу часу на поїздки в офіс?» – здивувалася SMM-Lead Юлія Хоменко.
- «Колись я теж не могла уявити роботу з дому, ще й на постійній основі. А зараз, враховуючи ледь не цілодобові атаки шахедів + всі інші фактори (витрати, час, відволікання тощо), я сподівалася, що ці вимоги офісу “попустили”. Але, на жаль, не всі роботодавці думають про такі речі», – зазначила HR-фахівчиня Лідія.
- «Тут важливо розуміти, що вакансій зараз приблизно в десять разів менше, ніж кандидатів. Тому роботодавець може висувати будь-які умови, включно з “ходити в офіс”, “розвантажувати фуру” чи “класти цеглу” у вільний від програмування час», – жартома додав розробник Артем Богдан.
Раніше ми розповідали, що на сайтах з пошуку роботи з’явилося багато фейкових вакансій, на які люди подаються, але не отримують відповіді. Навіщо роботодавці їх публікують та як розпізнати такі вакансії-обманки – читайте у статті.