Shell йде з українського ринку після 17 років роботи – чому та що буде з АЗК компанії
Shell йде з українського ринку після 17 років роботи – чому та що буде з АЗК компанії

Shell йде з українського ринку після 17 років роботи – чому та що буде з АЗК компанії

Паливна компанія Shell продає свої українські активи. Так, 51% її статутного капіталу у ТОВ «Альянс Холдинг» викупить «Укрнафта», яка входить до складу «Групи Нафтогаз».

Shell, колажКомпанія Shell продає українські активи та виходить з локального ринку. Фото Instagram / shell

Про це повідомляє «Економічна правда». Для завершення угоди сторони повинні отримати відповідний дозвіл від Антимонопольного комітету України, вартість не розголошується. Відомо, що для оцінки активів залучали провідного міжнародного інвестиційно-банківського радника Rothschild & Co. Правову сторону регулюватиме юридична компанія Sayenko Kharenko, а аудит – KPMG.

«Укрнафта» стала переможницею в конкурентному процесі й набуде всіх прав і обов’язків акціонера після завершення угоди. Це також перетворить компанію на найбільшого паливного ритейлера України. Кількість АЗС «Укрнафти» зросте до 665 комплексів.

У компанії зазначили, що у її власність перейдуть 118 автозаправних комплексів Shell та інше майно ритейлера в Україні. Прибуток «Альянс Холдингу» у вигляді дивідендів спрямовуватиметься до державного бюджету.

Читайте також: «Епіцентр» розпочав будівництво першої власної АЗС. Що відомо і де очікувати відкриття

Як зазначили у Forbes, причиною виходу Shell з українського ринку могла стати спірна націоналізація 49% мережі, ця частка перебуває в управлінні Фонду держмайна. За оцінками видання, вартість угоди може сягати $15-25 млн. «Укрнафта» розраховує вийти на окупність упродовж п’яти років. За припущенням, нова компанія-власниця згодом може спробувати викупити також націоналізовану частку Shell.

Упродовж року на АЗК чекає ребрендинг. «Укрнафті» це коштуватиме від $50 тис. до $280 тис. з розрахунку на один комплекс залежно від складності та розмірів об’єкта.

Щодо виходу Shell з українського ринку після 17 років роботи, ритейлер вирішив не чекати на результати аукціону Фонду держмайна та ставати партнерами з непередбачуваною компанією, яка б перемогла в ньому, зазначив один зі співрозмовників Forbes.

  • Нагадаємо, раніше СЕО WOG розповів, яким бачить ідеальний сервіс в мережі АЗС за десять років.
Источник материала
loader