Платформа Work.ua провела опитування та виявила, що більш як половина українців імітують продуктивність на роботі (постійно або зрідка). Також більшість опитаних сказали, що на роботі їм хочеться спати.
Work.ua запитала в українців, чи доводилося їм останнім часом імітувати продуктивність під час робочого дня. Відповіді показали, що 57% опитаних постійно чи іноді імітували продуктивність на роботі. Так, 14% це роблять постійно, 9% – майже щодня, а у 34% це зрідка трапляється.
Зображення: Work.ua
Читайте також: Робота вдома: як уникати прокрастинації і не втрачати продуктивність
Про постійне відчуття виснаженості заявили 10% чоловіків і 15% жінок. Відмінності є і у вікових категоріях: про постійну втому та потребу імітувати продуктивність відповіли 18% респондентів віком до 24 років і лише 8% людей 45+ років.
На те, що ніколи не імітували продуктивну роботу, найчастіше вказували мешканці Житомирщини, Сумщини, Закарпаття, Запоріжжя, Одещини, Херсонщини.
Сонливість на роботі
63% опитаних сказали, що на роботі їм хочеться спати, що закономірно в умовах нічних обстрілів і тривог. Згідно з результатами опитування, 24% людей віком 25-34 роки постійно хочуть спати на роботі (найвищий показник). Тоді як серед респондентів старших за 45 років тільки 10% дали відповідь «Постійно».
Читайте також: Як боротись із безсонням через нічні обстріли та тривоги. Поради від сомнологині Дар’ї Пилипенко
Зображення: Work.ua
Також опитування не показало прямої кореляції між близькістю до лінії фронту та оцінкою рівня сонливості на роботі. Так, «Постійно» найчастіше відповідали мешканці Дніпропетровської, Київської, Івано-Франківської, Житомирської та Рівненської областей.
А більш як 40% опитаних українців із Харківської, Полтавської, Запорізької та Закарпатської областей обрали варіант «Ніколи або майже ніколи».
Зміна продуктивності від початку повномасштабного вторгнення
Половина опитаних не помітила змін, ще 33% відчувають втрату продуктивності тією чи іншою мірою, а в 17% опитаних продуктивність зросла.
Втрату продуктивності визнали 44% з вікової категорії 45+, лише 13% відсотків цієї групи вказала на зростання продуктивності. Цікаво, що серед молоді до 24 років у збільшенні власної продуктивності переконані 22% респондентів.
«Тобто шукачі 45+ кажуть, що практично не відчувають сонливості та не імітують “бурхливу діяльність”, коли насправді сил немає. Але водночас серед цієї вікової групи найбільше тих, хто відчуває втрату продуктивності за останні роки», – йдеться в дослідженні.
Роботодавців також запитали щодо зміни продуктивності. Так, 49% опитаних вказали на зниження продуктивності, тоді як серед шукачів ця цифра – 33%.
- Нагадаємо, ми розповідали, що Work.ua відмовилися від роботи з гемблінговими та бетинговими компаніями. А ще раніше платформа відмовилась працювати з компаніями, які не вийшли з росії.