Чи є ризик демпінгу цін на маркетплейсі для ІТ CodeUA – що кажуть у Львівському ІТ Кластері
Чи є ризик демпінгу цін на маркетплейсі для ІТ CodeUA – що кажуть у Львівському ІТ Кластері

Чи є ризик демпінгу цін на маркетплейсі для ІТ CodeUA – що кажуть у Львівському ІТ Кластері

Під час запуску маркетплейсу для ІТ CodeUA його порівняли з Upwork та назвали «Upwork для глобального бізнесу та ІТ-компаній». От тільки на цій платформі для фрилансерів трапляються випадки демпінгу й недобросовісної конкуренції. Переповідаємо, чи є такий ризик для CodeUA та чи передбачаються запобіжники.

Yurii Ohonovskyi програмістDeputy CEO Львівського ІТ Кластера Юрій Огоновський розповів про роботу CodeUA. Фото: facebook / Yurii Ohonovskyi, depositphotos

Deputy CEO Львівського ІТ Кластера Юрій Огоновський зазначив DOU, що CodeUA не конкурує з Upwork, а лише допомагає українським бізнесам шукати замовників за кордоном та пропонувати свої послуги.

«Ми не втручаємося у ведення бізнесу самих компаній. Чи можемо ми безпосередньо вплинути на недобросовісну конкуренцію чи демпінг? Скоріш за все, ні», – сказав він.

Проте на техмаркетплейсі вже скоро планують додати функції, які допоможуть перевірити репутацію компаній і клієнтів.

«Ми плануємо впровадити функціональність для обміну відгуками між замовниками та виконавцями. Система відгуків відображатиме репутацію обох сторін», – сказав Огоновський.

Функціональність уже перебуває в розробці та буде доступна в найближчому релізі.

Зараз на платформі зареєстровано понад 300 компаній та 83 замовники. Про укладені угоди поки що не відомо. Функціонал для укладення угод на CodeUA планують додати в грудні, а до того – виконавці та замовники можуть лише домовлятися на платформі, а договір укладати за її межами.

Читайте також: «Важливо показати, що “Дія.City” – успішний проєкт». Гетманцев про «Дія.City», ФОП і податки

Що відомо про CodeUA

13 листопада очільник Мінцифри Михайло Федоров оголосив про запуск маркетплейсу для технологічного бізнесу CodeUA. Планується, що на платформі закордонні замовники зможуть знаходити собі виконавців серед українських компаній (а згодом зʼявиться функціонал і для фрилансерів). Лише за перші години після запуску сайт відвідало більш як 50 тис. людей.

Для долучення на CodeUA компанії мають відповідати низці умов, як-от бути офіційно зареєстрованими, працювати у відповідних сферах (ІТ, БПЛА), мати офіційне представництво чи філію в Україні тощо. На сайті вже є, зокрема, Sigma Software Labs, N-iX, ZONE3000, Ciklum, SoftServe, Genesis, GlobalLogic, DataArt, Intellias.

Платформу створено у співпраці з Львівським ІТ Кластером та за фінансування USAID.

  • Нагадаємо, раніше ІТ-компанія Genesis представила карʼєрну онлайн-платформу INTRO.
Источник материала
loader