Навіщо Dragon Capital власні електростанції та чи піде компанія в енергетику – Forbes
Навіщо Dragon Capital власні електростанції та чи піде компанія в енергетику – Forbes

Навіщо Dragon Capital власні електростанції та чи піде компанія в енергетику – Forbes

Найбільша в Україні інвестиційна група компаній Dragon Capital інвестує в сонячні електростанції. Вартість проєкту оцінюють в $4 млн, а його реалізація дозволить обладнати сонячними панелями щонайменше десять об’єктів нерухомості інвесткомпанії.

Томаш Фіала, СЕС, колажКомпанія Томаша Фіали Dragon Capital інвестує в сонячні електростанції. Фото: Facebook / Dragon Capital, Depositphitis

Як з’ясували журналісти видання Forbes, інвестгрупа чеського бізнесмена Томаша Фіали планує запустити першу власну електростанцію навесні 2025. Вона матиме потужність 1,2 МВт та розташовуватиметься на даху морозильного складу в селі Тарасівка Київської області.

Керівний директор із прямих інвестицій у Dragon Capital Володимир Тимочко повідомив виданню, що вартість реалізації цього проєкту оцінюють в $400 тис., компанія вклала в нього власні кошти. На окупність тут планують вийти вже за три роки. Очікується, що СЕС у Тарасівці щорічно покриватиме 25% електроенергії, яку споживає склад у цьому населеному пункті. Надлишки генерації, ймовірно, продаватимуть у мережу, хоча Dragon Capital не ставить це собі за мету.

Читайте також: Підготовка до енергокризи: «Епіцентр» облаштує власні електростанції

Згодом СЕС інвестгрупи обладнають також battery storage, або установками, призначеними для зберігання електроенергії. Як зазначив Тимочко, це дороге обладнання, проте рік до року воно все ж дешевшає. «Батарейки» в майбутньому дозволяють заробляти на різниці денного та вечірнього тарифів.

Облаштування власних СЕС в Dragon Capital розглядали ще у 2021 році. Тоді інвестгрупа консультувалась щодо реалізації цього проєкту з Європейським банком реконструкції і розвитку, проте з початком повномасштабного вторгнення його призупинили. Повернутися до нього вирішили після того, як будівництво СЕС на орендованих іншими компаніями будівлях без обов’язкового отримання ліцензії на торгівлю дозволили на законодавчому рівні.

Щодо планів Dragon Capital зайти в енергетичний сектор, то Томаш Фіала зауважив: група розглядає цей ринок, проте замість фантазувати наперед тут воліють розповідати про угоди та інвестиції після того, як їх уклали чи здійснили.

Dragon Capital з 2000 року надає повний спектр інвестиційно-банківських і брокерських послуг для корпоративних і приватних клієнтів. Зокрема, група здійснює брокерські операції з акціями і борговими інструментами, супровід угод із залучення капіталу, прямі інвестиції і управління активами. В її управлінні перебувають також 27 об’єктів комерційної нерухомості. Це торговельні, логістичні, офісні майданчики, що займають площу приблизно в 640 тис. квадратів. 

  • Нагадаємо, раніше ми розповідали, що «Нова пошта» продасть енергокомпанію «Нова Енерджі» попри мільйонні інвестиції в неї. Чому ухвалили таке рішення та коли це станеться, можна прочитати тут
Источник материала
loader