Європейський інвестиційний банк профінансує реконструкцію школи в селі Вільхівці Тячівського району в рамках Програми відновлення України. Однак в документації зазначена висока вартість на встановлення футбольного поля розміром 90х50 метри, повідомляє видання «Наші Гроші»
За планом, цього року на виконання робіт передбачено 600 тисяч гривень, а у 2025 році – 113,34 мільйона гривень.
Увагу журналістів у кошторисі привернула сума в дев’ять мільйонів 720 тисяч гривень, виділена на покриття зі штучної трави вартістю дві тисячі гривень за квадратний метр.
Це покриття виробляє італійська компанія Limonta Sport. На її сайті прайсу немає, але в Україні ціна футбольної трави SoccerPro без приставки Top від цього бренду варіюється від 470 до 820 гривень за м². Найдорожче покриття від Limonta – TangoTurf FI 60, коштує 859-862 гривень за м². Також компанія «Контрактспорт» пропонує футбольне поле «під ключ» із трави Limonta від 800 гривень за м².
Проте це – не єдина позиція, де ціни вищі за ринкові:
- Враховано непластифіковану полівінілацетатну дисперсію по 416 гривень за кілограм, хоча є пропозиції за 113 гривень за кілограм.
- Акрилова фарба Ceresit врахована по 336 гривень за кілограм, хоча її можна знайти в магазинах за 160 гривень за кілограм.
- Декоративну штукатурку Ceresit «короїд» зазначили по 102 гривні за кілограм, тоді як її ціна в магазинах складає 17,6 гривні за кілограм.
- Гарячекатану арматурну сталь врахували по 45 600 гривень за тонну, хоча її можна придбати в компанії «Аякс» за 30 100 гривень за тонну.
- Рекуператор врахували по 41 184 гривень за одиницю, хоча ціна у постачальників складає 30 480 гривень за одиницю.
Лише на п’яти позиціях переплата може скласти понад два мільйони гривень.
Варто зазначити, що фірма «Стік» отримала підряд без конкуренції, бо на торги не з’явився жоден інший учасник. Вимоги до учасників були такі: довідки про наявність техніки та працівників, два виконані аналогічні контракти за останні п’ять років з рівнем відповідальності об’єкта СС2, а також середній річний оборот за останні п’ять років не менше 30% від очікуваної суми.
Нагадуємо, що у Львові півтора року друкують школу за допомогою 3D-принтера.
- #Архітектура
- #гроші
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті