Жирна шкіра: проблеми, beauty-помилки та секрети здорового вигляду
Жирна шкіра: проблеми, beauty-помилки та секрети здорового вигляду

Жирна шкіра: проблеми, beauty-помилки та секрети здорового вигляду

Жирна шкіра обличчя — проблема багатьох дівчат. Незважаючи на те що багато власниць жирної шкіри користуються спеціальними засобами, вони все ж не дуже задоволені результатом. Ми склали список найпоширеніших помилок, яких найчастіше припускаються власниці жирної шкіри. Жирна шкіра обличчя — це такий тип шкіри, який виробляє надмірну кількість себуму або жирових виділень, і має виражений блиск по всій поверхні обличчя. І хоча жирна шкіра може викликати певний дискомфорт та естетичні незручності, вона також має свої переваги.

Чому дуже жирніє обличчя? Як виглядає жирний тип шкіри? Разом з кандидаткою медичних наук, засновницею швейцарського бренду InstytutumНаталією Бобок ми розглянемо її специфіку,  причини, що призводять до жирності, а також основні правила догляду.

Особливості жирної шкіри

Жирна шкіра обличчя характеризується збільшеним виробленням себуму (шкірного сала), що додає блиску, особливо в Т-зоні (лоб, ніс, підборіддя). Себум є природним бар’єром, який зберігає нашу шкіру зволоженою та захищає її від зовнішніх впливів. Однак, коли його забагато, шкіра починає блищати, а пори можуть виглядати розширеними. Саме цей блиск і розширені пори часто викликають дискомфорт, оскільки вони стають помітними й іноді створюють відчуття «важкості» на обличчі. 

Що провокує жирність шкіри

Причинами жирності шкіри можуть бути генетичні фактори, гормональні зміни, стрес, неправильне харчування, часте використання агресивних засобів і навіть кліматичні умови (спекотна та волога погода). Якщо ваш тип шкіри не змінився раптово, а завжди (з підліткового віку) був схильним до вироблення підвищеної кількості себуму, то причиною скоріш за все є генетика, а в іншому випадку — варто проконсультуватись з дерматологом і знайти причину цим раптовим змінам. 

Незручності жирної шкіри

Власниці жирної шкіри знають, що вона може приносити суттєвий дискомфорт. Постійний блиск на обличчі часто стає причиною невдоволення, особливо впродовж дня, коли шкіра починає виділяти ще більше себуму. Часте забруднення пор і утворення чорних цяток додають клопотів, адже пори швидко накопичують себум і забиваються, що призводить до появи комедонів і запалень.

Ще одна незручність — швидке «зникнення» макіяжу. Тональні засоби, пудра та інша косметика втрачають стійкість, оскільки себум активно взаємодіє з ними, і макіяж «сповзає» або виглядає неохайно вже через кілька годин. До цього додається схильність до висипань і акне: надмірний себум, змішуючись з брудом і відмерлими клітинами шкіри, створює сприятливе середовище для бактерій, що провокує запалення.

Через ці виклики жирна шкіра потребує особливого підходу, аби тримати ситуацію під контролем, забезпечити свіжий вигляд і мінімізувати ризики висипань.

Жирна шкіра: проблеми, beauty-помилки та секрети здорового вигляду - Фото 1

Засоби догляду за жирною шкірою

Очищення

Для жирної шкіри очищення — це основа догляду, адже регулярне якісне очищення допомагає запобігати забрудненню пор і утворенню чорних цяток. Однак важливо використовувати м’які очищувальні засоби, які спеціально розроблені для жирної шкіри. Будьте впевнені, що у складі засобів немає токсичних інгредієнтів — мінеральних олій, сульфатів та парабенів. Їх часто додають недобросовісні виробники, щоб посилити «візуальний ефект» від використання продуктів, а для жирної шкіри вони особливо небезпечні. Також багато хто помилково вважає, що вмивання «до скрипу» — це ознака ідеально чистої шкіри. Насправді, це свідчить про те, що засіб для вмивання занадто агресивний і порушує природний рівень pH шкіри. У результаті страждає захисний бар’єр, що призводить до сухості, жирності та появи висипань.

Правильне очищення має бути ніжним, слабокислим і зволожуючим. Наш Transforming Melting Cleanser ідеально підходить для цього завдяки збалансованій формулі. Ця гідрофільна олія дбайливо очищує, забезпечує зволоження, підвищує еластичність шкіри, розгладжує зморшки та вирівнює тон обличчя. До її складу входять бакучіол, який відновлює шкіру й поліпшує її текстуру, гіалуронова кислота, що зволожує шкіру та робить її еластичнішою, а також вітамін E, провітамін B5 та алантоїн, які заспокоюють шкіру й підсилюють її захисні функції. Цей засіб забезпечує ефективне очищення жирної шкіри, не провокуючи надмірного вироблення себуму, зберігаючи її баланс і здоровий вигляд.

Ексфоліація

Жирна шкіра потребує регулярного, але помірного відлущування, щоб уникнути закупорки пор. Використання кислот, таких як AHA (альфа-гідроксикислоти) та BHA (бета-гідроксикислоти), допомагає м’яко видалити мертві клітини шкіри, очищуючи пори й зменшуючи чорні цятки. АHA діють на поверхні шкіри, розгладжуючи текстуру, тоді як BHA, наприклад, саліцилова кислота, проникає в пори і допомагає очищати їх зсередини. Ідеальними для якісної та делікатної ексфоліації будуть пілінг-пади Flawless Pads від Instytutum. Пілінг-пади насичені високоефективним комплексом гліколевої, молочної, лимонної, гіалуронової й саліцилової кислот, додатково містять провітамін B5 і ніацинамід, що візуально звужують пори, коригують зморшки, вирівнюють тон і текстуру шкіри й роблять її яскравішою. Екстракт портулаку має сильний заспокійливий ефект. Шкіра розгладжується, зміцнюється й оновлюється. Вони дуже прості у використанні, незамінні у подорожах. Ми проводили дослідження: за 10 днів застосування вже помітні вражаючі результати на шкірі, а за 4 тижні ви позбуваєтесь зморшок, гіперпігментації, а тон стає рівним, це просто магія. До речі, пілінг-пади, використовують Голлівудські зірки перед виходом на червону доріжку, це бестселер саме в Лос-Анджелесі. 

Жирна шкіра: проблеми, beauty-помилки та секрети здорового вигляду - Фото 2

Тонізація

Наступним важливим кроком є тонізація шкіри. Для жирної шкіри цей етап допомагає знизити вироблення себуму, звузити пори та підготувати шкіру до зволоження. Обирайте тоніки без спирту — вони м’які й не пересушують шкіру, що може простимулювати ще більшу жирність. Ідеальні варіанти — засоби з ніацинамідом. Ніацинамід допомагає регулювати вироблення себуму, зменшує почервоніння та заспокоює шкіру. Дуже вдалим варіантом для тонізації жирної шкіри є Resurfacing Glow Toner від Instytutum, який містить у складі 6% гліколевої кислоти, що чудово відлущує відмерлі клітини шкіри та 2% ніацинаміду, що ефективно зменшує секрецію себуму. Для кращого ефекту використовуйте Glow Toner щодня після очищення або пілінгу. Тонер додатково очищає та оновлює шкіру. Після його застосування вона має підтягнутий, зволожений і сяючий вигляд. Ідеально збалансований рівень pH3,5 забезпечує високу ефективність і вражаючий результат. 

Зволоження

Зволоження — ключовий етап догляду навіть для жирної шкіри. Існує міф, що така шкіра не потребує зволожувальних кремів, але це неправда. Насправді, недостатня кількість вологи може посилити вироблення себуму, що призводить до жирного блиску. Часте вмивання агресивними засобами тільки погіршує ситуацію, руйнуючи захисний бар’єр шкіри.

Щоб уникнути цього, важливо обирати легкі зволожувальні засоби з гелевою текстурою, які не обтяжують шкіру та не забивають пори. Раджу спробувати Hydrafusion 4D HA Hydrating Water Burst Cream. Завдяки чотирьом типам гіалуронової кислоти з різною молекулярною масою, він інтенсивно зволожує, розгладжує текстуру, робить шкіру еластичною та свіжою. Додаткові компоненти, такі як вітаміни В і Е, екстракт водоростей та сквалан, сприяють підтримці тонусу і здорового вигляду шкіри. Наші клієнтки з жирною шкірою неодноразово відмічали, що цей крем дуже комфортний для використання і не обтяжує їх шкіру. Використовуйте крем регулярно, вранці та ввечері, щоб шкіра завжди залишалась зволоженою та збалансованою.

Захист від сонця

Захист від сонця надзвичайно важливий для будь-якого типу шкіри, і жирна шкіра — не виняток. Використовуйте легкі матуючі креми з SPF 30 або 50. SPF-засоби не тільки захищають шкіру від ультрафіолету, але й допомагають запобігти передчасному старінню. Багато сучасних сонцезахисних засобів для жирної шкіри мають матуючий ефект, що дозволяє уникнути зайвого блиску й забезпечує комфорт на весь день. Але тут теж варто бути уважними, щоб не пересушити шкіру спровокувавши додаткові проблеми. Раджу спробувати наш Sunscription Dark Spot Defence SPF50, який надійно захищає від сонячних променів, злегка вирівнює тон шкіри та бореться з пігментними плямами. Важливо наносити SPF як завершальний етап ранкового догляду, і не пропускати навіть у похмурі дні.

Дуже важливо, щоб засоби діяли в синергії, тобто щоб взаємодія інгредієнтів в обох засобах і ефект від їх дії перевищував суму їхніх індивідуальних дій. Тому важливо обирати догляд за шкірою від одного бренду. 

Для найкращих результатів обирайте засоби догляду одного професійного бренду. Це дає впевненість, що продукти будуть злагоджено діяти для досягнення результату, адже їх взаємодія клінічно протестована. Продукти одного бренду розроблені так, щоб доповнювати дію один одного, зменшуючи ризик подразнень, небажаних реакцій і несумісності. Це забезпечить вашій шкірі максимальну ефективність, безпеку і комфорт. Адже використання засобів двох різних брендів, навіть якщо вони призначені для тих самих цілей, може мати негативні наслідки через антагоністичну взаємодію компонентів. 

Ось кілька додаткових порад для тих, хто хоче зберегти жирну шкіру здоровою та зменшити ризики висипань.

7 порад, як доглядати за жирною шкірою 

1. Уникайте агресивних засобів із високим вмістом спирту

Продукти з високим вмістом спирту можуть здаватися ефективними для контролю себуму, оскільки вони швидко прибирають блиск. Однак спирт пересушує шкіру, що може призвести до ще більш активного вироблення себуму в якості компенсації. Важливо перевіряти склад засобів на наявність спирту, на щастя, зараз це можна зробити в інтернеті за пару хвилин.

2. Тримайтесь подалі від засобів з сульфатами, вони особливо шкідливі для жирної шкіри 

Сульфати відносять до класу поверхнево-активних речовин (ПАР), які додають в засоби для вмивання, щоб вони пінились, а в креми і сироватки — для створення ефекту поверхневого ліфтингу (як і мінеральні олії). Сульфати шкодять шкірі, руйнуючи її захисний бар`єр, провокують трансдермальну втрату вологи, подразнення і сухість. Щоб компенсаторно захистити і зволожити себе, шкіра накопичує на поверхні роговий шар і виробляє зайвий себум, що провокує тьмяність і жирний блиск. В результаті шкіра одночасно отримує ознаки жирної та сухої, і загалом дуже прискорюється процес старіння.

3. Будьте обережні при виборі професійних засобів, адже «професійний» ще не означає дієвий та безпечний

Дуже важливо не натрапити на шкідливі застарілі компоненти чи агресивні професійні засоби, які спеціально провокують запалення, адже це може суттєво нашкодити шкірі і здоровʼю. Наприклад, засоби з гідрохіноном токсичні для клітин шкіри та всього організму, а при тривалому використанні або нанесенні у великих дозах можуть збільшити ризик розвитку раку та інших серйозних захворювань. Щодо засобів з ретинолом — дуже важливо не обирати застарілі форми, які також мають негативний вплив на шкіру. Ви, можливо, стикалися з застарілими ретиноїдами під такими назвами –  ретинол, ретиналь, третиноїн, ізотретиноїн, алітретиноїн, етретинат, ацитретин, ретиніл пальмітат, ретиноїди третього покоління, які дійсно можуть провокувати небажані реакції. Вони агресивні, подразнюють і сушать шкіру, і саме їх на ринку найбільше. Тому просто запамʼятайте, що при виборі продукту з ретиноїдами варто звертати увагу лише на нове покоління — гранактивний ретиноїд (hydroxypinacolone retinoate) або інкапсульований ретинол. Вони діють потужно, але мʼяко і безпечно водночас.

4. Підберіть правильну температуру води під час вмивання

Температура води має значення для жирної шкіри. Вмиваючись занадто гарячою водою, ви ризикуєте пересушити шкіру, що провокує її компенсаторну реакцію — ще більш інтенсивне виділення себуму. Гаряча вода може також розширювати пори, підвищуючи ризик їх забруднення. Рекомендовано використовувати ледь теплу або прохолодну воду: тепла вода м’яко очищає шкіру, не порушуючи її природний баланс, тоді як прохолодна допомагає звузити пори, зменшити блиск і додати шкірі свіжого вигляду. Але памʼятайте, що вмиватися потрібно не просто водою, а лише з слабокислим засобом для вмивання. Адже, що міська вода здебільшого лужна, і сама по собі вона дуже погано впливає на стан нашої шкіри. Порушується кислотно-лужний баланс, руйнується природний здоровий мікробіом шкіри. Часто це провокує висипання і запалення, пов’язані з порушенням мікробіому. 

5. Не торкайтеся обличчя руками протягом дня

Торкання обличчя — одна з непомітних звичок, яка може сприяти забрудненню шкіри та появі висипань. На руках накопичуються бактерії, бруд та жири, які при контакті з обличчям забивають пори та підвищують ризик запалень. Намагайтеся свідомо контролювати цю звичку та зберігати руки чистими, особливо перед нанесенням догляду чи макіяжу.

Жирна шкіра: проблеми, beauty-помилки та секрети здорового вигляду - Фото 3

6. Регулярно змінюйте наволочку та очищайте телефон

Наволочка, яка контактує з обличчям ночами, може стати місцем накопичення себуму, бруду та бактерій, які можуть викликати запалення. Зміна наволочки хоча б раз на тиждень допоможе знизити ризик висипань. Те ж саме стосується мобільного телефону — частіше очищуйте його поверхню, оскільки бактерії та забруднення з телефону можуть легко передаватися на шкіру при кожному дзвінку.

7.  Зверніть увагу на раціон

Жирна й солодка їжа може впливати на гормональний фон, що, своєю чергою, здатне підвищити вироблення себуму. Наприклад, продукти з високим глікемічним індексом можуть сприяти швидкому підвищенню рівня цукру в крові та інсуліну, що провокує більш активну роботу сальних залоз. Збалансований раціон із включенням овочів, білків та здорових жирів допоможе підтримувати здоровий стан шкіри й зменшити ризики висипань.

Попри всі складності та особливості жирного типу шкіри, при правильному догляді вона може виглядати здорово і доглянуто, не викликати дискомфорту та навіть радувати своїми перевагами, такими як природний захист і триваліше збереження молодості.


Источник материала