Українська транспортна інфраструктура отримає від Європейського Союзу 52 мільйони євро. На що підуть гроші?
Українська транспортна інфраструктура отримає від Європейського Союзу 52 мільйони євро. На що підуть гроші?

Українська транспортна інфраструктура отримає від Європейського Союзу 52 мільйони євро. На що підуть гроші?

Генеральна директорка Директорату Єврокомісії з питань транспорту та мобільності, Магда Копчинська, повідомила, що чотири українські проєкти отримали гранти в рамках програми Європейського Союзу «Механізм Сполучення Європи» (CEF).

Гранти на загальну суму 52 мільйони євро спрямують на розвиток залізничної інфраструктури, автомобільних пунктів пропуску, річкової інформаційної служби та підтримку аеронавігації.

Йдеться про наступні ініціативи:

  • «Інтеграція залізничної системи України в транспортну систему ЄС. Перший етап»

Проєкт передбачає вдосконалення залізничної мережі та розвиток євроколії для забезпечення технологічної сумісності та підвищення пропускної спроможності залізничної інфраструктури.

Нагадуємо, що раніше директор компанії «Логістична майстерня» Віктор Барановський зазначав,що перехід на європейську колію може стати серйозним викликом для «Укрзалізниці».

  • «Організація транспортних потоків з метою підвищення пропускної спроможності інфраструктури, безпеки та ефективності послуг з перетину кордону на спільній дорозі Румунія-Молдова-Україна ПП Галац/Джурджулешти/Рені».

Цей проєкт розроблений та поданий спільно з представниками Молдови та Румунії. Це дозволить забезпечити безперервність руху на кордоні.

  • «Українська річкова інформаційна служба на р. Дунай – УкрРІС на р. Дунай»

Планується створити та впровадити річкову інформаційну службу на українській частині річки Дунай, а також інтегрувати її до порталу EuRIS та проєкту CEERIS RIS COMEX. Це дозволить забезпечити належний рівень безпеки судноплавства та надати гармонізовані інформаційні послуги суднам на внутрішніх водних шляхах.

  • «Інтегрована модернізація європейської мережі CNS»

Планується відновлення аеронавігаційної галузі України та подальша модернізація інфраструктури зв’язку, навігації, спостереження та аеронавігаційної інформації.

Варто зазначити, що Україна приєдналася до програми «Механізм Сполучення Європи» у червні 2022 року. Загальний бюджет програми до 2027 року становить близько 21 мільярда євро.

  • #інфраструктура
  • #Промисловість

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Источник материала
loader