Різдвяна вечеря: простий рецепт неймовірно смачної куті
Різдвяна вечеря: простий рецепт неймовірно смачної куті

Різдвяна вечеря: простий рецепт неймовірно смачної куті

Як приготувати традиційну кутю на Різдво? Як правильно підготувати мак для святкової куті? Ці питання важливі для українців, які вбачають у цій святковій різдвяній страві спосіб об’єднати родину за одним столом та слідувати важливим традиціям.

«Я дуже люблю кутю. Для мене це не просто страва — це цілий ритуал і насолода смаком, текстурою, ароматом. Моя кутя завжди особлива, тому що я додаю багато волоських горіхів, які залишаю не у вигляді пюре, а дрібними шматочками. Вони додають того самого приємного хрускоту, який для мене є важливою частиною цієї страви. І, звичайно, мак — його слід добре розтерти, щоб він розкрив свій насичений смак і аромат», — розповідає екоактивістка, засновниця компанії Glossary Organic Products та екофонду Glossary Foundation Анастасія Цибуляк та продовжує:

Я не додаю ні родзинок, ні в’яленої вишні, адже для мене важливо, щоб кутя мала більше горіхового хрускоту. І мед — це обов’язковий інгредієнт, щоб зробити страву трішки рідкою, соковитою, але водночас з багатою текстурою. Саме така кутя для мене ідеальна.

До речі, як альтернативний варіант, замість звичайної води можна використовувати узвар за моїм фірмовим рецептом. Його можна також злегка підсолодити медом, щоб додати страві природної солодкості. Узвар наповнює кутю фруктовими нотками, і це поєднання ідеально розкриває `смак маку, пшениці й горіхів. Якщо ви ще не пробували — ділюся рецептом свого фірмового узвару.

Рецепт моєї улюбленої традиційної куті (на 10 осіб)

Інгредієнти для приготування куті:

 • Пшениця цілозернова — 500 г

 • Мак — 100 г

 • Мед — 2–3 ст. л.

 • Горіхи волоські — 150 г

кутя рецепт Різдво 2025

Традиційна кутя: покроковий рецепт

  1. Я рекомендую обирати спеціальну пшеницю для куті від українського органічного бренду «Екород». Пшеницю промити й залити водою або узваром (злегка підсолодженим медом). Довести до кипіння, зняти пінку й варити на повільному вогні близько 1 години, поки зерно стане м’яким.
  2. Мак перебити блендером або розтерти макогоном у макітрі до утворення «молочка».
  3. Горіхи просушити й подрібнити, залишивши невеликі шматочки для хрускоту.
  4. Змішати готову пшеницю, мак, горіхи й додати мед. Добре перемішати.

Ця страва завжди викликає в мене найтепліші спогади. Особливо пригадую поїздку в Буковель під час навчання в магістратурі. У невеличкому придорожньому кафе нас пригостили традиційною українською кутею, приготованою з душею, і цей смак назавжди залишився в пам’яті.


Источник материала
loader