«Школа ритму»: у Києві презентували книгу української етнографині Марії Пилипчак
«Школа ритму»: у Києві презентували книгу української етнографині Марії Пилипчак

«Школа ритму»: у Києві презентували книгу української етнографині Марії Пилипчак

У Києві відбулася презентація книжки української етнографині та композиторки Марії Пилипчак - “Школа ритму”.

Як передає Укрінформ, у виданні зібрано 500 вправ для навчання та розвитку дітей.

Вправи основані на українському фольклорі, зокрема піснях та руханках. Вони формують та розвивають відчуття ритму, активізуючи роботу мозку.

”Навчаючись музики за допомогою простих вправ, в основі яких - українські традиційні елементи фольклору, дитина набуває звичку думати поліфонічно та аналізувати інформацію, що надходить із багатьох джерел. 

“Школа ритму” допоможе виховувати дітей в дусі українських традицій й змалку формувати національну свідомість. Діти зможуть розвивати свій творчий потенціал, працюючи паралельно над ритмом, співом й розвитком музичної пам'яті”, - розповіла композиторка, етнографиня, хормейстерка, авторка книжки “Школа ритму” Марія Пилипчак

«Школа ритму»: у Києві презентували книгу української етнографині Марії Пилипчак - Фото 1

Вона наголосила, що ефективні інструменти українські педагоги зможуть легко впроваджувати на своїх уроках. 

Під час презентації Марія Пилипчак провела майстер-клас з дітьми - вихованцями ансамблю “Цвітень”, на якому продемонструвала, як працюють музичні навчальні методи. 

Книжка “Школа ритму” видана за підтримки та коштом Благодійного фонду “МХП-Громаді”.

Голова Ради розвитку громад Благодійного фонду “МХП-Громаді” Тетяна Волочай наголосила, що місія фонду, крім підтримки та сприяння розвитку громад, є утвердження української ідентичності, промоція України та її культури у світі.

«Школа ритму»: у Києві презентували книгу української етнографині Марії Пилипчак - Фото 2

“Видавництво такого унікального посібника, як “Школа ритму”, разом з Марією Пилипчак, має для нас велике значення. Перше, наш благодійний фонд має один із стратегічних напрямків – утвердження української ідентичності та промоція її в Україні і світі.  З початку повномасштабного вторгнення ми витратили на культурні проєкти понад 80 мільйонів гривень. Проєкт “Школа ритму” - нішевий, водночас дуже важливий. Усі вправи сформовані на українському фольклорі, який Марія Пилипчак зібрала під час численних експедицій. І це дуже цінно. Цей посібник дає можливість використовувати новітні підходи, які вже давно відомі в світі, засновані Карлом Орфом, Далькрозом, Кодаєм. Ці підходи використовують не лише  для розвитку музичних здібностей, а й загальноосвітніх. І вони є надактуальними, бо базовані на українському фольклорі”, - сказала Тетяна Волочай. 

За словамидокторки філософії, професорки кафедри української філософії та культури КНУ імені Тараса Шевченка, голови Наглядової ради Українського культурного фонду Наталії Кривди, кожній країні важливо пам'ятати про своє минуле, а надто для суспільства, яке переживає трансформаційні процеси. 

«Школа ритму»: у Києві презентували книгу української етнографині Марії Пилипчак - Фото 3

“Національна культура і ідентичність є основою національної безпеки держави. Життя і втрати в умовах повномасштабної російсько-української війни по-особливому дають можливість усвідомити, що минуле і теперішнє надзвичайно впливають на наше майбутнє. У науці існує таке поняття, як комунікативна і культурна пам'ять. Комунікативна пам'ять – це пам'ять трьох поколінь. Дідусь розказав тату, дідусь розказав вам. Це, як правило, персональні спогади, персональні історії. Це - пісні, які співають у родині, історії, легенди, які передають від покоління до покоління”, - зазначила Наталія Кривда.

Вона зауважила, що культурна пам'ять – це те, що ми формуємо як спільнота, як група, як нація. 

“Перше, що роблять загарбники на окупованих територіях, спалюють літературу, роблять аудит бібліотечних фондів. Тому наш супротив – це, спершу, підтримка ЗСУ, а потім збереження культурних практик, цінностей, сенсів, які ми створюємо в нашому житті. З усього обширу українського фольклору ми обираємо те, що для нас важливе сьогодні, щоб продовжуватися в часі, в просторі, в свідомості людей як нація”, - сказала науковиця.

Наталія Кривда підкреслила, що, зокрема, з фольклору нація обирає те, що для неї важливо, і, таким чином, формує спільну історію про себе. 

“Це називається в науці “гранд-наратив” - як ми хочемо представляти самих себе для себе, і як ми хочемо виглядати для зовнішнього глядача і читача. От робота з фольклором, робота з культурами, з різними культурними практиками минулого – це формування оцієї культурної пам'яті. Формування того, що ми забираємо з собою назавжди, що представляє нас як націю, як групу, як спільноту. Нам є чим пишатися, ми прекрасна велика європейська нація. Не краща за інших, але і не гірша за інших. Це відчуття того, що ми частина європейського простору, у нас є минуле, але це минуле працює на сьогодення і працює на майбутнє, воно дуже важливе. Я б подякувала всім, кожній людині, кожній компанії, кожному благодійнику, за те, що вони знаходять сили, ресурси, час і можливості плекати культуру, робити її сучасною, модною, конкурентною. Ще раз і ще раз повторюю, це не про минуле, це про майбутнє”, - сказала докторка філософії.

На презентації також були присутні освітяни, представники батьківської спільноти. 

«Школа ритму»: у Києві презентували книгу української етнографині Марії Пилипчак - Фото 4

"Національне виховання – це не просто слова. Це - інвестиція в майбутнє нашої держави. Ми намагаємося оточити наших дітей середовищем, що наповнене українською мовою, культурою, нашими давніми та багатими національними традиціями. Читаємо разом з дітьми українські казки, співаємо народні пісні, відвідуємо музеї та історичні місця. Бачимо, як це формує в дитині почуття гордості за свою країну та впевненості у собі", - наголосила Тетяна Бондарчук, мама одного з вихованців Марії Пилипчак.

«Школа ритму»: у Києві презентували книгу української етнографині Марії Пилипчак - Фото 5

Книга вийшла накладом 1100 примірників. Установи педагогічного та музичного напряму можуть отримати її безкоштовно, написавши мотиваційного листа на адресу mhpgromadi@mhp.com.ua вказавши адресу Нової Пошти та контакти отримувача. Для особистого користування книжку можна придбати у Марії Пилипчак, написавши їй у месенджер 

***

"МХП-Громаді" - український благодійний фонд, що розпочав свою діяльність у 2015 році, щоб допомогти громадам у вирішенні їхніх соціальних, економічних та екологічних проблем. Фонд здійснює діяльність в 13 областях України та працює у понад 700 населених пунктах.

"МХП-Громаді" співпрацює з міжнародними та українськими донорами, такими як Програма розвитку ООН в Україні, ІСАР "Єднання", Швейцарське Агентство SIDA, USAID, Посольство Японії в Україні та Zagoriy Foundation, реалізуючи спільні розвиткові, освітні та культурні ініціативи.

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну фонд зосередив свою діяльність на допомозі тим, хто цього потребує: захисникам, переселенцям, дітям, людям похилого віку, лікарям та медичним установам. 

Фонд здобув найвищі 5 зірок у Національному рейтингу «Компас благодійності України», організованому Асоціацією благодійників України. А проєкти, такі як "Кіно заради перемоги!" та "Укриття: ЗСУ тримають фронт, ми – безпеку їхніх дітей", стали переможцями національного рейтингу соціальних ініціатив "Відповідальна країна".

Фото надані Благодійним фондом “МХП-Громаді”.



Источник материала
loader