Фонд Нормана Фостера оголосив результати конкурсу на відновлення будівлі Харківської ОДА. Що з ними не так?
Фонд Нормана Фостера оголосив результати конкурсу на відновлення будівлі Харківської ОДА. Що з ними не так?

Фонд Нормана Фостера оголосив результати конкурсу на відновлення будівлі Харківської ОДА. Що з ними не так?

У конкурсі Kharkiv Freedom Square Revival Competition, організованому Buildner, Фондом Нормана Фостера, Харківською міською радою, UNECE та компанією Arup, оголосили переможців. Журі вирішило рівномірно розподілити призові кошти між трьома проєктами з Австралії, Ізраїлю та Індії. Разом ці проєкти слугуватимуть основою для досягнення більш збалансованого та інклюзивного результату.

Призовий фонд конкурсу склав десять тисяч євро, по три тисячі євро для трьох переможців і тисячі євро для студентської нагороди. Учасники мали створити проєкти, що поєднують історію Харкова з сучасністю. На конкурс подали 84 заявки, з них 21 — від українських команд. У журі працювали експерти з України, Великобританії, Індії, Іспанії, Ізраїлю та США.

Ізраїльський проєкт пропонує стриманий редизайн площі Свободи, зберігаючи її масштаб і додаючи сучасні акценти. Головна ідея — напівпрозорий фасад для будівлі Харківської ОДА, який символізує відкритість і доступність. Також передбачено оновлення внутрішнього простору ОДА, створення інклюзивних громадських зон, а також створення великого фонтану чи басейну.

Індійський проєкт передбачає сезонне озеленення площі Свободи, яке зберігає її монументальність і додає гнучкі громадські простори. Біорізноманітні зелені зони, затінені доріжки та багатофункціональні майданчики зроблять площу придатною для використання протягом усього року.

Австралійський проєкт передбачає створення підземного меморіалу, який стане місцем для вшанування стійкості та історії Харкова. Також проєкт включає облаштування підземної частини будівлі Харківської ОДА як громадського простору, з новим входом і пішохідним коридором, що об’єднає площу і будівлю. Внутрішній двір будівлі пропонується перетворити на публічний атріум.

Британський студентський проєкт пропонує оточити площу Свободи зеленими зонами з продуманими елементами, які покращують функціональність, зберігаючи її величність. Відновлений фасад будівлі Харківської ОДА гармонійно поєднується із громадським простором, створюючи баланс між історичною спадщиною та сучасними прагненнями.

Але рішення викликало неоднозначну реакцію, так, наприклад у телеграм каналі спільноти NE:Urban зазначили, що проєкти відірвані від контексту Харкова. До того ж передбачається, що їх поєднають у щось одне і поки не зрозуміло як саме. А також відповідно до Постанови Кабміну щодо проведення архітектурних конкурсів, таке поєднання непередбачено. Також скляний фасад не враховує безпекову ситуацію. Крім того, жодна команда не приділила уваги транспортній складовій району: не було розглянуто велоінфраструктуру або зміни в організації дорожнього руху. Імовірно, така ситуація склалася через те, що командам не надали чіткого технічного завдання.

Нагадуємо, що весною 2024 року Фундація Нормана Фостера оголосила конкурс на відбудову ділянки в харківському районі Північна Салтівка

  • #Архітектура
  • #Харків

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Источник материала
loader