Система для платних доріг, що дозволяє розраховувати розмір плати за їхнє використання, може коштувати близько семи мільярдів гривень, повідомив заступник міністра фінансів Олександр Кава в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.
Кава наголосив, що слід розрізняти два різновиди платних доріг:
- платні концесійні дороги — будують коштом інвестора, і він потім протягом певного часу бере плату за проїзд дорогою, щоб повернути інвестиції в її будівництво;
- платні дороги, запроваджені у більшості європейських країн, — плата стягується, щоб покрити витрати на будівництво та утримання. Оплату стягують залежно від кілометражу, який проїхав автомобіль. Цей параметр фіксує спеціальна система.
«Це потребує розбудови спеціальної системи оплати й контролю, яка є недешевою. Ще до війни робили розрахунки вартості такої системи для основних державних доріг, вона була близько семи мільярдів гривень», — зауважив Кава.
Найпростіше технологічне рішення, за словами посадовця, — віньєтки. Це спеціальний документ або наклейка, що підтверджує оплату за користування дорогою. Їх використовують переважно в невеликих за площею країнах, які можна проїхати з повним баком без заправки. Такі системи діють у Чехії, Угорщині, Словаччині та Румунії.
«В Україні з огляду на площу країни, як і в Польщі, запроваджувати віньєтки немає жодного сенсу», — зазначає Кава.
Альтернативним способом є використання GPS-приладів або магнітних рамок з RFID-мітками.
Нещодавно в Міністерстві розвитку громад та територій повідомили, що запровадження платних доріг є вимогою ЄС до України.
- #дороги
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті