У 2024 році смертність бджіл в Україні сягнула 20-25%, що значно вище за довоєнні показники, повідомив Інтерфакс-Україна директор Інституту бджільництва Володимир Постоєнко.
Причинами такої високої смертності стали різкі зміни клімату, що призвели до скорочення медоносних рослин.
«У весняний період для розвитку бджолосімей дуже важлива біла акація. У період її цвітіння по всій Україні були заморозки. Мед із неї бджоли не отримали. Потім була проблема з важливим медоносом — соняшником. Через посуху його врожай був низьким, він не виділяв нектар і розвитку бджолосімей не відбувалося», — пояснює Постоєнко.
Раніше смертність бджіл в Україні пов’язували переважно з обробкою полів пестицидами. Від вірусів і хвороб українські бджоли гинули мало. В останні роки ситуація погіршилася, бо у виробництво почали впроваджувати іноземні породи, менш стійкі до місцевих збудників.
За неофіційними оцінками, на окупованій Росією території лишилося 30% українських пасік. Міністерство аграрної політики вважає, що за два роки повномасштабної війни чисельність бджолосімей скоротилася майже на 14%, до 2,3 мільйона. Наприкінці 2023 року Київська школа економіки оцінювала збитки від скорочення бджолосімей у 32 мільйона доларів.
Бджоли важливі для економіки та для довкілля. Понад 75% сільськогосподарських культур залежать від комах-запилювачів, таких як бджоли й метелики.
- #Екологія
- #Тварини
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті