На Подолі через нового шкідника масово зрізають ясени. Це може бути лише початок
На Подолі через нового шкідника масово зрізають ясени. Це може бути лише початок

На Подолі через нового шкідника масово зрізають ясени. Це може бути лише початок

На Подолі через нового шкідника масово зрізають ясени. Це може бути лише початок - Фото 1

На вулиці Межигірській працівники Київзеленбуду щойно зрізали ясен і планують видаляти сусідні дерева, повідомила у групі «Подоляночка» Марія Андрійчук-Журавель. Інші місцеві жителі свідчать, що те саме відбувається й на інших вулицях Подолу, зокрема на Ярославській.

У документі, який зеленбудівці показали Марії, вказано, що також видалятимуть десятки ясенів на вулицях Верхній і Нижній Вал, Введенська, Оболонська та Кирилівська.

На Подолі через нового шкідника масово зрізають ясени. Це може бути лише початок - Фото 2

Комунальники пояснюють, що дерева заражені златкою, тому їх уже не врятувати. Вражені шкідником — ясеневою смарагдовою златкою, — дерева, як правило, засихають за один-два роки. Торік через цю комаху вирубали частину Солом’янського парку, після чого стовбури, гілля і навіть щепу спалили, щоб не залишилось личинок.

Україна не є типовим ареалом для ясеневої златки, тут комаха є інвазивним шкідником. Згідно з цим джерелом, розповсюдження златки почалося зі східних областей від 2019 року, і тепер комаха дісталася Києва. Арборист Володимир Ветроградський зафіксував її появу на Золотих Воротах у 2022 році.

На Подолі через нового шкідника масово зрізають ясени. Це може бути лише початок - Фото 3

Арборист Володимир Ветроградський неодноразово писав про те, що дерева можна врятувати від златки за допомогою стовбурових ін’єкцій, як цей ясен.

На Подолі через нового шкідника масово зрізають ясени. Це може бути лише початок - Фото 4

«Цей ясен пару років тому отримав кваліфіковану допомогу у вигляді стовбурових ін’єкцій від агресивної Ясеневої златки. Яка встигла викосити в Києві більшу частину цих прекрасних, цінних дерев, — писав він. — Ця допомога була вчасною. Саме тоді, коли почалось верхівкове заселення… Кваліфіковане втручання — означає втручання в розвиток рослини тоді, коли це дійсно необхідно; раз на 2-5 років».

Водночас фахівець зауважує, що препарати від златки не сертифіковані в Україні, і це обмежує їх використання у комунальниками у міському просторі.

Ветроградський також застерігає, що через брак системних заходів проти епідемії златки Україна можне назавжди втратити такий вид, як пенсильванський ясен.

«Україна провтикала в свій час вторгнення самшитової вогнівки (Cydalima perspectalis). І тепер боротьба з нею — звична справа, що віднімає дорогоцінний час та ресурс в садах», — зазначає він.

  • #дерева
  • #Екологія
  • #Поділ

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Источник материала
loader