12 нових книжок січня, на які варто звернути увагу
12 нових книжок січня, на які варто звернути увагу

12 нових книжок січня, на які варто звернути увагу

Дослідження про зародження патріархату, перевидання історії Скарлетт О’Гари та кроскультурний погляд на українську ідентичність — такі книжки виходять друком вже цього місяця. 

На яку літературу від українських видавництв варто чекати? Ми зібрали 12 новинок січня.

«Пам’ять — це ти», Альберт Бертран Бас

15-річний Гомер — єдиний син заможної родини з Барселони. Головний герой залишився сам під час хаосу громадянської війни в Іспанії.  Безтурботність його життя різко змінилася боротьбою за виживання і за те, щоб залишитися собою наперекір труднощам.

Гомер розшукує батька, подорожує країною і постійно думає про Хлою — доньку фермера, яка врятувала його. Їхні життя цілковито  різні, проте доля неодноразово даруватиме їм зустрічі.

«Бібліотека спалених книг», Бріанна Лабускес

Берлін, 1933 рік. Американська письменниця Алтея Джеймс отримує запрошення на програму культурного обміну в Німеччині, а потім опиняється в групі повстанців.

Париж, 1936 рік. Ханна Брехт тікає з Берліна до Парижа і з розбитим серцем та почуттям провини поринає у роботу в Бібліотеці спалених книг.

Нью-Йорк, 1944 рік. Вів’єн розпочинає власну війну після загибелі чоловіка в бою з нацистами. Вона запобігає спробам впливового сенатора ввести цензуру на «Армійські видання» — кишенькові книжечки в м`якій обкладинці, які мільйонами відправляють солдатам за кордон. Коли дівчина вступає у боротьбу та занурюється у таємниці недавнього минулого, її доля перетинається з долями інших головних героїнь.

«Патріархи. Витоки нерівності», Анжела Саїні

Століттями суспільство вважало чоловіче домінування природним для людського виду. Але яким було б наше розуміння гендерної нерівності — уявного минулого і суперечливого сьогодення — якби ми не вважали, що чоловіки завжди панували над жінками?

Наукова журналістка Анжела Саїні досліджує коріння того, що ми називаємо патріархатом: як він уперше вкорінився в суспільствах і поширився по всьому світу від доісторичних часів до сьогодення. 

«Україна. Історія з грифом “Секретно”», Володимир В’ятрович

Засекречені раніше сторінки історії України можуть дати відповіді на багато запитань. Чому знову почалася війна у Європі? Чому для Росії так важливо завоювати Україну? Володимир В’ятрович розповідає про минуле нашої держави, СРСР та Східної Європи 1918-1991 років.

Відтворені на сторінках хитрі спецоперації, смертоносні ходи, інформаційні війни — це спроби знайти відповідь на запитання: що творить нашу долю — воля людини чи обставини?

«Усе, що я знаю про кохання», Доллі Олдертон

Як багато ми знаємо про любов, стосунки, дружбу? Британська журналістка та продюсерка Доллі Олдертон пропонує свої відповіді на ці непрості й дуже особисті запитання. Крізь призму власних історій авторка ділиться універсальними сердечними порадами про те, як переживати життєві кризи. Тут є списки покупок, що рятують від поганого настрою, рецепти на всі випадки життя, інсайти від знаменитостей, поради щодо того, як виходити сухим з води та приймати наслідки будь-яких ситуацій з усмішкою на вустах.

«Замість дієт. Як змінити харчову поведінку і ставлення до їжі», Юлія Василенко 

Дієтологиня Юлія Василенко впевнена, що можна харчуватися так, аби прийти до комфортної ваги здоровим, передусім для психіки, шляхом.

 Мета книжки — змінити мислення щодо того, яким має бути ставлення до себе та до їжі. Ця книжка практична. У ній багато завдань, за допомогою яких ви зможете налагодити своє харчування.

«Книга-мандрівка. Культурні», Ірина Тараненко, Марія Воробйова, Марта Лешак, Анна Плотка

Коли виникло свічкарство? Що таке мосяжництво та гутництво? Від пам`яток пізнього палеоліту й до сучасності, від фольклору та народних промислів до театру й моди — популярне видання містить 25 розворотів, кожен із яких розповідає про окрему галузь української культури. 

«Звіяні вітром», Марґарет Мітчелл

Скарлетт О’Гара — розпещена, маніпулятивна донька заможного власника плантації. Вона проходить свій шлях становлення від юної дівчини до молодої жінки за 12 років подій «Звіяних вітром».

Водночас авторка сміливо досліджує глибину людських пристрастей і яскраво зображує драму громадянської війни між промисловими північними й південними землеробськими штатами Америки, що почалась через вимогу скасування рабовласництва. 

«Остання зупинка», Кейсі Макквістон

23-річна Оґаст впевнена, що ані магії, ані кохання, як у кіно, не існує, а єдиний розумний спосіб прожити це життя — залишатися самотньою. 

Та одного дня у вагоні метро головна героїня зустрічає Джейн. Дивовижна, чарівна, загадкова, неможлива Джейн. Грубі риси, розтріпане волосся й м’яка усмішка — саме такою з’являється дівчина у своїй шкірянці, щоб урятувати ранок Оґаст.

Зустрічі з Дівчиною-з-метро поступово стають найкращою частиною дня головної героїні Та невдовзі вона усвідомлює, що Джейн не просто схожа на панкрокерку 70-х, а й справді перенеслася з тих часів. Тож Оґаст доведеться повернутися до того, що вона намагалася полишити в минулому, щоб допомогти Джейн і зрештою повірити в те, що дива трапляються.

«Якою я була», Ембер Сміт

Іден хотіла б відмотати час назад і прожити той день знову. Тоді вона б усе зробила інакше: не реагувала б на його жарти, не ігнорувала б дивних поглядів. І точно замкнула б двері.

Але часу не повернеш. Тож Іден ховає правду, а з нею і себе, якою була колись. Вона вдає, що їй не потрібні дружба, любов, справедливість. Та коли її світ розвалюється, Іден врешті розуміє: її може врятувати тільки вона сама.

«Як зрозуміти українців: кроскультурний погляд», Марина Стародубська

Це український нонфікшн із культурології від ад’юнкт-професорки KMBS і консультантки з організаційної психології Марини Стародубської. Авторка не лише ґрунтовно досліджує культурну ідентичність, а й висвітлює проблему корупції, парадоксу хибної класифікації «братніх народів», дилему внутрішньої ворожнечі та інших гострих питань. 

Читачі дізнаються, що вплинуло на розвиток культури України, у який спосіб формувались українська єдність та взаємозалежність, а також — що спровокувало зміни в ідеологічній позиції індивідуалізму нації.

«Надтаємне товариство незвичайних відьом», Санґу Манданна

Молода британська відьма Міка Мун дотримується трьох правил: приховувати магію, триматися якнайдалі від інших відьом і не привертати уваги. Однак її просять приїхати до віддаленого й таємничого Будинку-Якого-Немає, щоб навчити трьох молодих відьом контролювати свою магію. Це суперечить правилам, але Міка їде. І відразу ж заплутується в таємницях не лише трьох своїх підопічних, а й власниці будинку, яка подалася на археологічні розкопки, актора-пенсіонера, економки, садівника та бібліотекаря Джеймі.

Источник материала
loader