Золото, срібло, латунь, перли — з якого б матеріалу не були ваші прикраси, усі вони потребують особливого догляду та зберігання. Звісно ж, багато хто з нас звик тримати ювелірні вироби хаотично в шухляді чи скриньці, де змішані браслети, намиста, каблучки, сережки та інші аксесуари. Однак, окрім ризику загубити їх чи заплутати між собою, ми можемо неабияк пошкодити улюблені прикраси. Деякі метали не створені для змішування, а інші не можуть витримувати вологість або постійне сонячне світло. Щоб зберегти їхній зовнішній вигляд і довговічність, читайте кілька порад.
Золото
Золото має перевагу в тому, що воно нержавіюче та стійке, тому зберігає свій блиск і колір, попри плин часу. Однак усе ж не варто розміщувати подібні прикраси разом з іншими металами. Золото схильне до подряпин через удари або контакт з камінням, тож найкраще зберігати такі вироби в мішечках, на спеціальному блюді або в окремій скриньці.
Срібло
У випадку зі срібними прикрасами варто бути обережними з вологістю. Головна порада — не зберігати аксесуари у ванній кімнаті. Окрім цього, як у ситуації із золотом, тримайте срібні вироби якомога далі від дорогоцінного каміння чи прикрас, що можуть залишити подряпини.
Латунні вироби
Не залишайте свої латунні вироби на сонячному світлі, оскільки вони можуть швидко потьмяніти. Щоб зберегти їхній блиск, покладіть прикраси у невеликий ящик, коробку або скриньку й бажано з окремими відділеннями, аби аксесуари не заплутувалися.
Позолочені вироби
Немає нічого кращого, ніж залишити позолочені вироби на красивому блюді. Заховані у скриньці, вони легко і швидко окислюються. Щоб очистити їх, відполіруйте чистою тканиною та відповідним засобом.
Перли
Перлини надзвичайно чутливі до навколишнього середовища. Необхідно приділяти таким прикрасам особливу увагу, щоб вони не позеленіли чи потьмяніли. Уникайте будь-якого контакту з парфумами, алкоголем, хлором чи іншими кислотними речовинами та зберігайте у місці, захищеному від тепла й вологи.
За матеріалами elle.fr