В першій частині цього матеріалу спеціаліст з розробки продукту та концепцій обʼєктів житлової нерухомості Броніслав Чумак розповідав про те, на що варто зважати при виборі планування, звертав увагу на непродуманість ергономіки планувальних рішень і отримав цікаві думки аудиторії щодо того, яким на їх погляд має бути функціональне та комфортне планування.
Тому ми попросили його підготувати ще одну добірку задачок із зірочкою для дизайнерів інтерʼєрів, і вчергове наголошує на тому, що якісні і продумані рішення в процесі проектування – це результат кропіткої праці не тільки проектантів та архітекторів, а й маркетологів та менеджерів з продажів, котрі, судячи з усього, працюючи над «героями сюжету», були не в ресурсі.
Читайте першу частину матеріалу за посиланням.
Кейс №1. Квартира площею 65.6 м2
Даємо їй кодову назву «Стрункий ловелас». Екстравагантна назва, чи не так? Але як інакше пояснити рішення з двома входами в квартиру та відмежування від оупен-спейсу інтимної зони несучими конструкціями, куди заледве можна вмістити односпальне ліжко?
Кейс №2. Квартира площею ≈42-43 м2
Якщо ви родом з дитинства, в якому у вас була Nokia з грою Snakes або ж ви фанат Гаррі Поттера і дуже хотіли навчатись на факультеті Слизерин та завести Нагайну як домашнього улюбленця, то ця квартира – ваш ідеальний вибір. Похмура, тяжіюча атмосфера в квартирі з єдиним вікном, зручна буферна зона між кухнею та спальнею для зберігання мітли, мантій та тераріуму для Нагайни – погодьтесь, важко встояти перед цією спокусою!
Кейс №3. Квартира площею 88,6 м2
Спочатку може скластися враження, що кімнату площею 34.6 м2 випадково «додали» від сусідньої квартири. Але ні. Просто проектанти вирішили не напрягатись, а комерційна служба виявилась не сильно прискіпливою. Як на майже 90 м2 людям організувати комфортне та функціональне житло – не зрозуміло. Дружнє нагадування для колег по цеху – інколи не варто вигадувати велосипед і додавати головного болю спочатку менеджерам з продажів, а згодом, якщо їм дивом вдалося продати «оце», й клієнтам. Достатньо просто розділити неліквідні метри з-поміж суміжних планувань.
Кейс №4. Харківські смарти
Тут прям очі розбігаються і не знаєш від чого дибки стає волосся в першу чергу. Чи то від дивних потайних мікро-коридорів у вхідних групах смарт-квартир №56, 55, 54 чи то від того, що №56 та №57 можуть спокійно заглядати один одному у вікна.
Кейс №5. Квартира площею 92,75 м2
Хрестоматійний приклад совкового підходу до проектування житла. У квартирі площею 93 м2 відсутній простір для спільного дозвілля родини, відсутній простір для зберігання речей сезонного використання та підсобне приміщення на кшталт пральні. Зате є коридор на майже 20% від площі квартири. Коридор, котрий більший за кухню та майже тієї ж площі що й дві житлові кімнати. При цьому, коридор максимально недолугий, бо конфігурація входу в усі суміжні приміщення не дасть вам можливості розмістити просторі шафи, хоч якось компенсуючи відсутність гардеробу. Ну і звичайно ж, дуже комфортним рішенням вбачав забудовник зробити на три повноцінні житлові кімнати виключно один повноцінний санвузол, де можна розмістити ванну або ж душ-кабіну.
Кейс №6. Квартира площею 83 м2
Планування під кодовою назвою «Гуртожитковий флешбек». До вже знайомого нефункціонального коридору площею майже в 20% від площі квартири, детальний аналіз цього планування поверне багатьох з нас в роки буремного студентства, де заходячи в коридор, ми “по флангам” бачимо розведені санвузли (і знову ж таки – ванну чи душову кабіну змонтувати ви зможете лише в один з них) і входи в окремі «житлові блоки».
Кейс №7. Квартира площею 47,6 м2
Єдина думка, що напрошується – двері на балконі скоріше за все призначені для того, аби в певний момент просто з них вийти і вже ніколи туди не повертатись.
Але якщо відкинути жарти в сторону, тут ми бачимо класичну проблему планувань, зі здавалося б, правильною геометричною формою, але єдиним вікном. Обтяжуючим фактором конкретного планування ще й став коридор з аналогічною з кухнею площею. Оптимальним рішенням для цієї квартири буде знесення усіх стін цієї квазі-кухні з обʼєднанням в єдиний простір і організація зонінгу за рахунок декоративних перегородок або ж складних скляних систем в звʼязці з напівпрозорими гардинами, які розподілятимуть денну й нічну зони.
А що далі?
Що ж, висвітлюючи непрофесійність команд забудовників шляхом розбору їх «результатів роботи», логічним у цьому циклі буде створення матеріалу, де будуть зібрані найбільш вдалі та професійні підходи до організації житлового простору і саме такою й стане наступний й завершуючий цю тріаду, матеріал!
- #інтер'єр
- #житло
Найпопулярніше за тиждень
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті