Вчені зі Штутгартського та Фрайбурзького університетів створили Solar Gate — систему штор і фасадів, які реагують на погоду. Вони автоматично, без використання електрики, відкриваються і закривається, реагуючи на зміну вологості, температури та світла. Система надрукована за допомогою 3D-принтерів.
Solar Gate працює за принципом, схожим на будову соснової шишки: взимку елементи відкриваються, пропускаючи сонячне світло, а влітку закриваються, блокуючи його. Це відбувається без електрики чи енергії, а природнім шляхом.
Целюлозні волокна набухають чи стискаються, реагуючи на зміни в навколишньому середовищі, що і дозволяє відкривати чи закривати штори, — і цю структуру вдалося відтворити за допомогою 3D-друку
В основі лежить структура, яка імітує рослинні тканини, що робить Solar Gate екологічною та ефективною альтернативою звичайним шторам.
Реалізований пілотний проєкт Solar Gate використовує 424 унікальні модулі для восьми вікон площею 9,37 м². Виготовлення тривало 17 днів, де чотири 3D-принтери працювали по десять годин на день, а кожен модуль друкувався за 20–25 хвилин. Всього було використано понад п’ять кілограмів целюлозної нитки за ціною півтора євро за кілограм.
Лише 7% модулів потребували повторного друку через дефекти, а 1,4% замінили після тестування. Процес був автоматизований завдяки обчислювальному проєктуванню, яке визначало геометрію та реакцію кожного модуля, враховуючи їхні унікальні характеристики.
Елементи затінення інтегровані в алюмінієві рами з вентиляційними отворами. Рами прикріплені до сталевого фасаду будівлі з подвійними склопакетами для теплоізоляції та вікнами з УФ-захистом, що додає додатковий контроль над тепловим балансом.
Нагадуємо, що в Ірпені за допомогою 3D-принтера надрукували «перший в Україні» будинок для родини загиблого військового
- #Архітектура
- #Сонячна енергія
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті