На сайті Київради опублікували проєкт рішення про приватизацію Житнього ринку.
Проєкт пропонує продати Житній з аукціону з умовою збереження функціоналу ринку та його зовнішнього вигляду, а також проведення покупцем капітального ремонту протягом трьох років. Вартість ремонту оцінюють орієнтовно у 50 мільйонів гривень.
Поганий стан будівлі «потребує швидкого та оптимального вирішення, найефективнішим із яких є приватизація», пояснюють автори проєкту. Мовляв, попередній досвід оренди засвідив ризики: орендар не сплачував оренду і не проводив ремонт. Натомість приватизація «дозволяє розпочати негайне покращення».
«Орендар не має стимулу вкладати значні кошти у майно, яке йому не належить, — переконані автори. — Приватні власники, зацікавлені в розвитку нерухомості, створюють робочі місця, сплачують податки та інвестують у модернізацію».
При цьому у 2023 році Київрада зарахувала Житній ринок до об’єктів, які не підлягають приватизації. А місяць тому робоча група КМДА схвалила умови оренди будівлі та погодила її збереження як єдиного комплексу з функцією ринку.
«Говорили-балакали — сіли, та й заплакали, — прокоментував проєкт рішення шефкухар Клопотенко, який входить до робочої групи та виступає за передання ринку в оренду. — До речі, громадські обговорення, про які я прошу міську владу ще з червня 2024 року, так і не були проведені».
2022 року тендер на оренду виграла компанія підприємця Флоріан Болен. Він зобов’язався виконати капітальний ремонт. В його планах було створити фудкорт і пивний паб на другому поверсі. Однак фірма не платила за оренду, й місто вирішило розірвати договір.
Згодом Клопотенко виступив ініціатором розроблення стратегії розвитку Житнього ринку.
У березні 2024 року КМДА виставила будівлю на орендний аукціон. Заявку, зокрема, подавала фірма боксера Олександра Усика. Однак торги не відбулися, у квітні їх скасували.
Про наміри викупити Житній ринок заявляє компанія Inzhur.
- #житній ринок
- #Приватизація
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті