Документальний фільм Мстислава Чернова бере участь у фестивалі незалежного кіно у США
Документальний фільм Мстислава Чернова бере участь у фестивалі незалежного кіно у США

Документальний фільм Мстислава Чернова бере участь у фестивалі незалежного кіно у США

Сьогодні, 23 січня, у США відкривається Sundance Film Festival - національний фестиваль незалежного кіно - він вважається головним у США  та одним з найвпливовіших у світі. На ньому буде представлено стрічку українського режисера-документаліста Мстислава Чернова "2000 метрів до Андріївки" - її світова прем'єра відбудеться саме сьогодні.

Про це повідомляється на сайті кінофестивалю.

Це вже другий фільм. який представлятиме Чернов на фестивалі. Саме з перемоги на ньому почалася успішна фестивальна історія дебютного фільму Чернова «20 днів в Маріуполі». Як і минулого разу, фільм, створений Черновим, FRONTLINE та Associated Press, змагатиметься з іншими документальними стрічками зі всього світу в номінації World Cinema Documentary Competition. На фестивалі стрічку представить сам автор. 

"Після всесвітнього визнання «20 днів у Маріуполі» Мстислав не лише закріпив свою позицію як одного з найсміливіших журналістів на передовій, але й розвинув її, створивши надзвичайно захоплюючий і кінематографічний твір, що відображає трагічну безнадію війни. 

Мстислав Чернов - український режисер, лауреат премій «Оскар®», Пулітцерівської премії, Гільдій режисерів та продюсерів Америки, BAFTA та Royal Television Society Television Journalism Awards,  журналіст Associated Press Мстислав Чернов про російсько-української війні. Стрічка розповідає про звільнення села Андріївки під Бахмутом ЗСУ та, безпосередньо, 3-ою окремою штурмовою бригадою. Якщо «20 днів в Маріуполі» режисер надав глядачам емоційний і болісний погляд на перші дні російського вторгнення в Україну та його вплив на цивільне населення, то у новій стрічці Чернов і його колега фотограф Associated Press, Олександр Бабенко, спрямовують камери на українських військових та вражають зображенням життя в окопах.

Під час важкого контрнаступу у 2023 році журналісти слідують за військовими 3 ОШБр. Солдати якої метр за метром долають вузьку посадку, щоб звільнити, окуповане росіянами та оточене мінами село Андріївка на околицях Бахмуту. 

Мстислав Чернов - представить на фестивалі свій фільм. А напередодні фестивалю відбулася навчальна робота для сценаристів. Зокрема, в лабораторії сценаристів було надано право взяти участь українській режисерці, сценаристу Елизаветі Сміт - її проєкт «Вакуум» відібрали до Screenwriters Lab 2025 від Інституту Санденса. «Вакуум» став одним з десяти проєктів, які обрали з понад 3380 заявок та одним з трьох європейських проєктів, що пройшли відбір.

Програма передбачає роботу над сценарієм з експерт(-к)ами офлайн у штаті Юта, США. Навчання проходило з 18 до 22 січня, напередодні старту фестивалю.

Свого часу учасниками різних програм Інституту Санденс були Квентін Тарантіно, Вес Андерсон, Тайка Вайтіті, Пол Томас Андерсон, Деніел Шайнерт і Деніел Кван, Хлоя Чжао та інші.

Нагадаємо, минулого року престижну кінопремію отримав фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі», який розповідає про перші дні повномасштабного вторгнення Росії, бомбардування та блокаду міста російськими військовими.

Під час здобуття нагороди Чернов виступив із промовою, яку опублікувало ZN.UA.

«Це перший «Оскар» в українській історії. І я напевно буду першим режисером, який скаже, що не хотів би знімати цей фільм взагалі. Я хотів би, щоб у мене була можливість обміняти цю нагороду на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, не окупувала наші міста. Я хотів би обміняти все визнання на те, щоб Росія не вбивала десятки тисяч моїх братів українців. Я хотів звільнення всіх полонених, усіх солдатів, які захищали свою землю, всіх цивільних яких зараз утримують у в'язницях.

Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле. Однак ми всі разом. Я разом з вами, одними з найталановитіших людей у світі. Ми можемо зробити так, щоб історію було записано буквально, щоб правда перемогла і люди з Маріуполя, і ті, хто віддали свої життя, ніколи не були забуті. Тому що кіно формує історії, а історії створюють спогади. Дякую всім. Дякую Україні. Слава Україні», – заявив Чернов.



Источник материала
loader