Про це повідомляє МКСК, передає Укрінформ.
Зазначається, що зустріч відбулася на полях міжнародної Конференції "Співпраця заради стійкості".
"Співрозмовники обговорили шляхи консолідації міжнародної підтримки для збереження культурної ідентичності України, насамперед, захисту української культурної спадщини від знищення у часи війни. У цьому контексті Микола Точицький акцентував на важливості інтеграції культурного сектору у процес відбудови України як елементу, який має важливе значення для зміцнення суспільної єдності, національної безпеки та економічного зростання", - йдеться у повідомленні.
Під час розмови сторони приділили увагу необхідності посилення глобальної співпраці із протидії незаконному обігу культурних цінностей, документуванні воєнних злочинів Росії та посиленні санкцій щодо осіб та організацій за злочини проти культури.
Крім того, під час зустрічі йшлося про важливість посилення кадрового потенціалу у секторі культури України. За словами Точицького, Україна зацікавлена у реалізації освітніх проєктів для підготовки фахівців рідкісних професій, у першу чергу реставраторів та спеціалістів з евакуації культурних цінностей.
Очільник МКСК також зазначив про зацікавленість у активізації співпраці між українськими і європейськими музеями, зокрема у реалізації спільних проєктів з експонування предметів музейного фонду України за кордоном.
У свою чергу, Гленн Мікаллеф підтвердив готовність європейських партнерів надавати підтримку Україні у збереженні культурної спадщини, зокрема через реалізацію спільних програм з розбудови спроможностей, навчання та обміну досвідом.
Як повідомлялося, 1 лютого в Ужгороді відбулася перша міжнародна конференція з питань культури "Співпраця заради стійкості" за участі представників понад 20 країн світу.
Результатом роботи конференції стало ухвалення Декларації щодо посилення стійкості культурного сектору України. Декларація передбачає кілька напрямків скоординованих зусиль України та міжнародних партнерів для збереження, захисту культурної спадщини та відбудови культурної інфраструктури.
Фото: МКСК