Одна зі станцій берлінської підземки випромінює радіацію. Чому?
Одна зі станцій берлінської підземки випромінює радіацію. Чому?

Одна зі станцій берлінської підземки випромінює радіацію. Чому?

Одна зі станцій берлінської підземки випромінює радіацію. Чому? - Фото 1

Станція берлінського метро «Розенталер Плац», збудована у 1930 році, неодноразово привертала увагу блогерів та журналістів тим, що вона випромінює невелику кількість радіації, що підтверджують лічильники Гейгера.

Справа у помаранчевій плитці, якою вкрита станція. Так у 1930-х роках, близько 25% усіх будинків використовували плитку з урановою глазур’ю, яка була популярна через яскраві кольори. Урановий оксид використовувався як барвник і давав червоні, помаранчеві, зелені, сині й інші насичені кольори.

Одна зі станцій берлінської підземки випромінює радіацію. Чому? - Фото 2

Так, ці плитки досі можна знайти в будинках і квартирах, побудованих у 1920-1940 роках. І виявити наявність радіоактивного урану можна лише за допомогою лічильника Гейгера, який виявляє бета-радіацію, що випромінюється під час розпаду.

Це також стосується і станції «Розенталер Плац», де архітектор Альфред Гренандер використовував уранову помаранчеву плитку.

Одна зі станцій берлінської підземки випромінює радіацію. Чому? - Фото 3

Та у подібній плитці гамма та альфа-випромінювання зазвичай занадто слабкі, щоб становити загрозу. Тому вона не становить загрози для здоров’я.

  • #Берлін

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Источник материала
loader