5 книжок про політику, традиції та владу королівських родин
5 книжок про політику, традиції та владу королівських родин

5 книжок про політику, традиції та владу королівських родин

Розповідь про куртуазне кохання англійських Тюдорів, відверта розмова принцеси Діани та таємниці Букінгемського палацу — такі книжки діляться залаштунками життя королівських родин.

Ми зібрали пʼять видань, у яких ідеться про монархів — їхні звичаї, політику та вплив на суспільство.

«Діана. Справжня історія з її вуст», Ендрю Мортон

5 книжок про політику, традиції та владу королівських родин - Фото 1

Діана Спенсер — принцеса Уельська, ікона стилю та одна з найвідоміших персон XX століття. За шість років до своєї трагічної загибелі вона наважилася на серію відвертих інтерв’ю для Ендрю Мортона, в яких відкрила світові правду про себе.

Автор презентував розповідь Діани та доповнив її теплими спогадами рідних і друзів принцеси. 

«Корона. Книга 1. Єлизавета II, Вінстон Черчилль. Становлення молодої королеви (1947–1955)», Роберт Лейсі

5 книжок про політику, традиції та владу королівських родин - Фото 2

Історик та біограф Роберт Лейсі пише про королеву Єлизавету II та її життя вже понад сорок років. 

Він також працював консультантом серіалу «Корона» від Netflix.  Як усе було насправді в королівській родині — не за законами сценарію для драми? Автор розповідає в книжці — додає до подій серіалу експертні оцінки та змальовує реалії Букінгемського палацу. Перша частина присвячена становленню Єлизавети як королеви Великої Британії.

«Закохані Тюдори. Як любили і ненавиділи в середньовічній Англії», Сара Ґріствуд 

Чому Генріх VIII одружувався шість разів? Чому Анна Болейн померла? Чи правда, що придворні вітали Єлизавету I як богиню, яка зійшла на землю? Драми куртуазного кохання століттями захоплювали читачів і мрійників. 

Проте часто кажуть, що все це існувало лише в казках та піснях — старих легендах про Короля Артура і лицарське благородство. Сара Ґріствуд розповідає, як куртуазне кохання творило і руйнувало династію Тюдорів: від того, як Генріх VIII оголосив себе «вірним слугою» Анни Болейн, до поезій, щедро розкладених навколо Єлизавети I її шанувальниками. 

«Наші королі — Reges Nostri. Володарі та династії в історії України (1340–1795)», Віталій Михайловський 

Сприйняття короля як свого в українській історичній традиції пов’язане передусім із Данилом Романовичем та його коронацією в XIII столітті. 

Однак пізніше наші предки також жили під владою королів — зокрема, польських та угорських. У цій книжці йдеться про династії від 1340-х і до 1790-х років, підданим яких було населення територій сучасної України. 18 нарисів Віталія Михайловського презентують біографії монархів у контексті нашої історії.

«Винайдення влади. Королі, папи і розквіт Заходу», Брюссель Буено де Мескіта

Уявлення про те, що європейські цивілізації є вільнішими, багатшими і менш жорстокими, є потужною політичною концепцією. Проте професор політології Брюс Буено де Мескіта переносить читача у Середньовіччя і руйнує поширені міфи про винятковість Заходу.

«Винайдення влади» — це історичне дослідження, яке показує нове бачення світової історії та змінює звичні переконання про європейську культуру, релігію і расу.

Источник материала