Вулицю Лаврську збираються перейменувати. Що з нею не так?
Вулицю Лаврську збираються перейменувати. Що з нею не так?

Вулицю Лаврську збираються перейменувати. Що з нею не так?

Вулицю Лаврську збираються перейменувати. Що з нею не так? - Фото 1

Фахівці столичної Комісії з найменувань погодили повернення вулиці Лаврській попередньої назви на честь гетьмана Івана Мазепи, повідомив член комісії Тиміш Мартиненко-Кушлянський.

Вулиця проходить Печерськом повз парк Слави, Києво-Печерську Лавру і Співоче поле. Від 1919 році вона називалася Січневого повстання, а 2007 року її переменували на честь Мазепи.

У 2010 році вулицю поділили: коротший відрізок від станції метро «Арсенальна» до площі Слави лишився Мазепи, а решту назвали Лаврською. За словами Мартиненка-Кушлянського, це зробили на прохання московського Патріарха Кіріла, який того року приїздив до Лаври: «Абсолютно незаконне з точки зору процедури і ганебне з точки зору моралі рішення». У Російській церкві Мазепа перебуває під анафемою.

Відтоді кияни запускали кілька петицій за повернення попередньої назви, й остання набрала необхідну кількість голосів.

На засіданні 12 лютого Комісія з найменувань погодила це перейменування. Водночас відрізок від вулиці Добровольчих батальйонів до Наводницької площі (що пролягає повз Співоче поле) стане Новонаводницькою вулицею.

Вулицю Лаврську збираються перейменувати. Що з нею не так? - Фото 2

У 1981 році Новонаводницьку вулицю ліквідували, приєднавши її до тодішньої Січневого повстання. Фахівець вважає, що так зробили, щоб стерти історичну топоніміку Києва як «пережиток буржуазної минувшини».

«Це рішення має не менше значення, адже спрямоване на відродження історичного топонімічного середовища місцевості Наводничі, — заявляє Мартиненко-Кушлянський. — Якщо кияни підтримають таке рішення на громадському обговоренні, то ми повністю відновимо цілісність Наводницького топонімічного комплексу, який оригінально складався з Наводницької площі (існує), вулиць Старонаводницької (існує), Новонаводницької (вважається “зниклою”) та Новонаводницького провулку (існує)».

Сквери Параджанова, Виноградського, Шаміля та Музичний

Комісія також підтримала перейменування парку «Юність» у Солом’янському районі на честь всесвітньо відомого кінорежисера та художника Сергія Параджанова. Парк розташовано на вулиці Єреванській, крім того Параджанова поховано у Єревані.

Безіменному скверу на розі Богдана Хмельницького та Олеся Гончара присвоять назву на честь мікробіолога Сергія Виноградського.

Безіменний сквер на розі вулиць Герцена на Овруцької назвуть на честь Імама Шаміля — лідера визвольної боротьби народів Дагестану та Чечні. Шаміль жив у Києві у 1860-х роках.


Скверу по парній стороні вулиці Прорізної присвоять назву Музичний сквер — у пам’ять про втрачений у вогні Другої світової війни Музичний провулок.

Ці рішення буде винесено на громадське обговорення. Голосування мають незабаром запустити у застосунку Київ Цифровий.

  • #Перейменування

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Источник материала
loader