МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури
МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури

МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури

Міністерство культури та стратегічних комунікацій спільно з представниками українського бізнесу обговорили законодавчі засади формування інституту меценатства у сфері культури.

Обговорення відбулося під час круглого столу в Київській торгово-промисловій палаті, передає кореспондент Укрінформу. 

"Партнерство між державою та бізнесом — це ключовий елемент не лише для збереження країни, яка перебуває у війні вже 11 років, а й для її майбутнього розвитку. Очевидно, що ворог у першу чергу націлений на нашу ідентичність, адже саме вона є основою нашої стійкості. Тому і глава держави, і наше міністерство, і уряд переконані: ми маємо зробити все можливе, щоб зберегти цю ідентичність", - наголосив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький.

МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури - Фото 1

Він зазначив, що в Європі існують інститути меценатства, які чітко врегульовують інтереси бізнесу, які підтримують мистецтво. 

За його словами, в Україні необхідно ухвалити чіткий закон і запровадити прозорий механізм розподілу, зокрема щодо податкових пільг.

Читайте також: Точицькийобговорив з європарламентаріямиміжнароднупідтримкуукраїнськоїкультури

Заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко зауважила, що було розроблено законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо меценатської діяльності у сфері культури", який включає зміни до законів про культуру, про благодійну діяльність та благодійні організації, про рекламу, а також доповнення до Податкового кодексу.

МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури - Фото 2

"Відтак, законопроєкт визначає напрямки, за якими може здійснюватися меценатська діяльність, а також встановлює чіткий перелік її видів. Крім того, документ передбачає зобов’язання бенефіціарів використовувати меценатську допомогу виключно за цільовим призначенням, визначеним у законі та договорі. Це унеможливить використання коштів закладами культури чи незалежним сектором не за призначенням", - сказала Григоренко.

Законопроєкт також передбачає встановлення вимог до істотних умов договору про меценатську допомогу; інформаційне сприяння меценатській діяльності відповідно до Закону України "Про рекламу"; запровадження державної підтримки меценатів і гарантування вільного вибору у здійсненні меценатської діяльності; надання можливості як фізичним, так і юридичним особам-меценатам зменшувати фінансовий результат на суму наданої меценатської допомоги; звільнення від оподаткування товарів (крім підакцизних) та послуг, що надаються як меценатська допомога на митній території України; звільнення протягом 5 років бенефіціара від сплати податку на нерухомість за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які були передані як меценатська допомога.

Григоренко висловила сподівання, що це сприятиме становленню в Україні інституту меценатства у сфері культури, що стимулюватиме суб’єктів господарювання підтримувати та розвивати національну культуру.

МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури - Фото 3
 
Читайте також: МКСК закликає громадськість підтримати збереження історичного Львова

"Ми віримо, що разом з бізнесом вдасться оцифрувати та детально розкрити ці питання, аби аргументовано довести їх парламентаріям і нашим колегам з Мінфіну, Мінекономіки та інших відомств уряду. Ці ініціативи важливі для національної безпеки, а культура є невід’ємною частиною національної безпеки нашої країни", - сказала заступниця міністра.

Круглий стіл був організований МКСК у співпраці з Офісом підтримки відновлення.

МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури - Фото 4

Як повідомлялось, закон про меценатство допоможе залучити додаткові джерела фінансування для кращого функціонування сфери нематеріальної культурної спадщини.



Источник материала