/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2Fc26ae5667aa459ac655d096601f9095a.jpg)
Від Новаківського до Лободи: "Львівський код" презентували у Національному музеї Шептицького
На виставці побувала кореспондентка "Еспресо.Захід" Андріана Стахів.
Фото: Андріана Стахів
Експозиція складається із понад 100 робіт, які прибули до Львова із колекції київської галереї "Ню арт", а свого часу формуванню львівської частини колекції особливо посприяли Ігор Завалій, а також Тарас та Остап Лозинські.
"Галерея "Ню Арт" має велику мистецьку колекцію. Це є і твори київських художників, є в цій колекції твори авангардистів. Із колекції цієї твори дають на виставки, які відбуваються в Києві. У нас, напевно, це вже десь четвертий проєкт, де нам з цієї колекції так само дають твори. І коли ми говорили, що ми хотіли б ще з галереї дещо взяти, бо там є твори, які справді хотілося б бачити у Львові, то Євгенія Білоусова, котра є кураторкою, запропонувала такий варіант, щоб львівське мистецтво показати", – пояснює задумку виставки директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан в коментарі "Еспресо.Захід".
Фото: Андріана Стахів
За його словами, під тим приводом були вибрані і вдалося привезти твори Олекси Новаківського, Івана Труша, Романа Сельського та інших видатних львів'ян.
"Понад 50 робіт Сельського, 16 творів Новаківського, роботи Карла Звіринського, це десь 7-8 робіт дуже-дуже гарних, з яких я, напевно, щось бачив, дві роботи, а чотири точно не бачив, не пригадую. Тому хтось відкриє для себе щось, а хтось буде мати і спогад", – каже директор музею.
Читайте також: "Unbroken: За обрієм": у Львові презентували мистецьку виставку Незламних
Фото: Андріана Стахів
Власне роботами Труша та Новаківського зустрічає перший зал виставки, яка розташувалася у п'яти просторих кімнатах музею. Тут і знаменитий краєвид Святоюрської гори з собором, і автопортрет Новаківського, "Танці з русалками" та інші впізнавані роботи художника. А неподалік від львівської святині Новаківського розташувалася київська – Михайлівський собор Івана Труша.
Оскільки робіт Сельського в експозиції чи не найбільше, то у відвідувача є нагода простежити наскільки вони різні, але поряд із тим мають спільну лінію. Між ними розмістились впізнавані особливим стилем твори Карла Звіринського, тим часом у дальньому залі простір захопили масштаби й кольори від Володимира Лободи.
Нагоду помилуватись такою кількістю робіт від непересічних імен мистецького світу відвідачі музею мають аж до 11 травня. Упродовж цього часу також можна буде відвідати кураторські екскурсії та лекції.
