"Визнання допомагає знайти опору": Чернов прокоментував приз на CPH:DOX за "2000 метрів до Андріївки"
"Визнання допомагає знайти опору": Чернов прокоментував приз на CPH:DOX за "2000 метрів до Андріївки"

"Визнання допомагає знайти опору": Чернов прокоментував приз на CPH:DOX за "2000 метрів до Андріївки"

Про це Еспресо повідомила комунікаційна менеджерка Мстислава Чернова Тетяна Ландесман.                                                       

Документальна стрічка "2000 метрів до Андріївки" українського режисера, лауреата премії "Оскар" Мстислава Чернова отримала приз на фестивалі документального кіно в Копенгагені - CPH:DOX.

Копенгагенський міжнародний фестиваль документального кіно щорічно проходить у Данії. Цьогоріч захід тривав з 19 по 30 березня.

Фільм "2000 метрів до Андріївки" опинився серед семи переможців. Стрічку відзначили в категорії F:ACT AWARD, присвяченій документальним фільмам, що перебувають на перетині журналістики та кінематографа.

"Зрештою, ми присуджуємо F:ACT AWARD фільму "2000 метрів до Андріївки" не лише тому, що це конфлікт на нашому порозі, а тому, що це шедевр кіно: захопливе, багатошарове зображення війни, яке можна порівняти з "На Західному фронті без змін". Але це не Перша світова війна, це сьогодення. Безглуздість війни, а також її тривожна поезія — все тут показане на повну. Митець серед кровопролиття повертає реальність додому та знімає антивоєнний фільм, який змушує нас замислитися над неповторністю кожного втраченого людського життя", - зазначили в журі CPH:DOX.

Європейська прем’єра стрічки на CPH:DOX відбулася 24 березня, після чого режисер та головна редакторка й виконавча продюсерка FRONTLINE Рейні Аронсон-Рат поспілкувалися з глядачами.

Мстислав Чернов не зміг бути особисто і прийняти нагороду, бо працює над своїм наступним проєктом. Він записав відеозвернення.

"Це важкий час для України, це важкий час для українських кінематографістів. І це час, коли ми боремося за правду, коли ми боремося за виживання. І це визнання допомагає нам знайти опору. Ми не знаємо, що станеться з Україною, ми не знаємо, що станеться з нами, але ми відчуваємо підтримку, ми відчуваємо, що нас бачать, і ми вдячні за можливість, що наші голоси звучать. Тому що зараз багато людей у всьому світі дивляться на Україну і чують багато політичних заяв, вони чують багато важливих, але інколи абстрактних слів. А ми як кінематографісти прагнемо зв’язку з реальністю, ми хочемо донести реальність до глядачів, ми хочемо донести реальність до людей, які ухвалюють важливі рішення про те, яким буде світ, яким буде мир. І саме за це ми як кінематографісти боремося. Ми боремося за те, щоб історія залишалася живою, ми боремося за те, щоб правда залишалася живою", - сказав Чернов.

Читайте також: "Фільм створений, щоб помістити глядача на поле бою поряд з військовими", - Чернов про документалку "2000 метрів до Андріївки"

У міжнародному конкурсі взяв участь 71 фільм у 6 різних категоріях, серед яких 56 світових прем'єр, 12 міжнародних і 3 європейських прем'єри.

"2000 метрів до Андріївки" —  це друга повнометражна стрічка, яку зняв український режисер, лауреат премій "Оскар", Пулітцерівської премії, Гільдій режисерів та продюсерів США, BAFTA та Royal Television Society Television Journalism Awards,  журналіст Associated Press Мстислав Чернов про російсько-українську війну.

Стрічка розповідає про звільнення села Андріївки під Бахмутом ЗСУ та, безпосередньо, 3-ю окремою штурмовою бригадою. Якщо в "20 днів у Маріуполі" режисер надав глядачам емоційний і болісний погляд на перші дні російського вторгнення в Україну та його вплив на цивільне населення, то у новій стрічці Чернов і його колега - фотограф Associated Press, Олександр Бабенко спрямовують камери на українських військових та вражають зображенням життя в окопах.

Протягом важкого контрнаступу у 2023 році журналісти слідують за військовими Третьої ОДШБр, солдати якої метр за метром долають вузьку посадку, щоб звільнити окуповане росіянами й оточене мінами село Андріївка.

Зйомки фільму почалися у вересні 2023 року, а вся робота над картиною зайняла майже 1,5 року.  Крім Чернова та Бабенка, над ним працювали продюсерки Мішель Мізнер та Рейні Аронсон-Рат, монтажем також займалася Мішель Мізнер. Музику до фільму створив дворазовий лауреат премії "Ґреммі" композитор і музичний продюсер Сем Слейтер ("Чорнобиль", "Джокер").

Як і попередня картина, "2000 метрів до Андріївки" є частиною співпраці між FRONTLINE та Associated Press, яка досліджує російську війну проти України.

  • Права на міжнародний прокат нового фільму Мстислава Чернова "2000 метрів до Андріївки" придбала британська компанія Dogwoof. 

  • Це вже другий фестиваль та друга нагорода фільму. Першу, за найкращу режисуру, він отримав в січні 2025 року на міжнародному фестивалі незалежного кіно Sundance.

  • На кінофестивалі CPH:DOX у Копенгагені також показали документальний фільм "Файли Tesla", знятий за даними, злитими працівником компанії з Норвегії. Фільм викриває внутрішню роботу Tesla та досліджує зв’язок між імперією Ілона Маска та політичною владою.

  •  



Источник материала
loader