Українську культуру представили на фестивалі-конкурсі «Скриня з приданим» у Румунії
Українську культуру представили на фестивалі-конкурсі «Скриня з приданим» у Румунії

Українську культуру представили на фестивалі-конкурсі «Скриня з приданим» у Румунії

Румунське місто Тіміш знову стало епіцентром української культури, приймаючи XVIII-й Фестиваль-конкурс «Скриня з приданим». Організований Центром культури і мистецтв Тіміського повіту, фестиваль став справжнім святом кольору, смаку й автентичного звучання.

Як передає Укрінформ, про це повідомив Союз українців у Румунії (СУР).

Українську культуру представили на фестивалі-конкурсі «Скриня з приданим» у Румунії - Фото 1

Упродовж двох днів у населених пунктах Білед та Белінц відбулося 15 виставок традиційної гастрономії, 10 виставок етнографії, народного мистецтва та ремесел, а також мистецький марафон за участю десятків фольклорних музичних і танцювальних колективів, вокальних солістів та інструменталістів.

Понад 21 населений пункт повіту зібрався на спільне святкування місцевої ідентичності, серед яких були громади, де компактно проживають етнічні українці.

Малі Ремети вийшли на сцену з оркестром «Гуцули Банату», який акомпанував конкурсантам інструментальної секції.

Громада Джармата вразила глядачів ансамблем «Синзієне Банату», який в автентичних костюмах виконав традиційний український танець «Гопак» у супроводі оркестру «Гуцули Банату».

Українську культуру представили на фестивалі-конкурсі «Скриня з приданим» у Румунії - Фото 2

Окрім артистів, місцеві осередки СУР з Джармати та Малі Ремети також були активно задіяні на сцені, активно підтримуючи ці виняткові моменти.

«Тіміська філія Союзу українців Румунії продовжує демонструвати, що традиції живі, а національна ідентичність зберігається з гідністю, залученістю та пристрастю, як на сцені, так і в серцях тих, хто нею живе», – додали в СУР.

Нагадаємо, осередок Союзу українців Румунії у місті Констанца організував захід «Свято українського пирога», який став святом смаків і традицій для місцевої громади етнічних українців та українців-біженців.

Фото: СУР



Источник материала
loader