/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F260122f3b4749aa714cd16ac0b47c980.jpg)
Не кажи "Такі дрібниці": що подивитися на вихідних
Традиційна підбірка стрічок на вихідні від Еспресо.
"Такі дрібниці"
У кінотеатрах з 2 квітня
Ірландсько–бельгійська історична драма від режисера "Гострих картузів" Тіма Мілантса за однойменною книжкою Клер Кіган, яка, побачивши світ у 2021 році, уже наступного року ввійшла до шортліста Букерівської премії. Але насправді сенс не в цьому. Геть непафосна, знята мінімалістичними засобами стрічка, де напруга пронизує кожен кадр, порушує тему морального вибору та особистої відповідальності за можливість змінити світ, а також потреби зберегти людяність навіть у найскладніших обставинах. Головну роль виконав Кілліан Мерфі (зірка фільму "Оппенгеймер", який за роль "батька атомної бомби" став лауреатом всіх головних премій "сезону кінонагород" і для якого "Такі дрібниці" стали першим продюсерським досвідом повномасштабного кіно). Фільм, який минулого року відкривав Берлінський кінофестиваль, здобув щиру прихильність критиків і глядачів. І головне (хай і не першим) у свій спосіб підняв дуже непопулярну навіть сьогодні тему "пралень Магдалини" — жорстоких притулків католицької церкви (що діяли в Ірландії від XVIII до кінця ХХ століття) для "безсоромних жінок" і де "для покаяння та реабілітації" були ув’язнені понад 50 000 жінок, яким перебування у такому притулку часто-густо не тільки немилосердно ламало долю, а й відбирало життя.
Отож "напередодні Різдва Білл, добросердний торговець вугіллям і батько п'ятьох доньок, випадково дізнається про жахливі умови в місцевому монастирі, де утримують «занепалих жінок». Це відкриття пробуджує болісні спогади про власне дитинство та ставить чоловіка перед моральною дилемою: зберегти мовчання, як це роблять усі в місті, чи ризикнути всім, щоб врятувати жінок".
У ролях Кілліан Мерфі, Айлін Волш, Мішель Фейрлі, Клер Данн, Гелен Біен, Емілі Вотсон
"Мишоловка"
У кінотеатрах з 2 квітня
Цей вітчизняний трилер є дітищем Сергія Касторних – нині воїна ЗСУ, який не лише зрежисерував фільм, а й написав для нього сценарій та став продюсером. Світова премʼєра стрічки, прокат якої, окрім України, запланований також у Польщі, Канаді, США та інших країнах, відбулася на одному з найпрестижніших фестивалів А-класу в Таллінні. Знятий без жодного державного фінансування та за сприяння командування Сухопутних військ ЗСУ і "Культурного десанту", фільм веде мову про мотивацію боротися навіть тоді, коли все виглядає безнадійно, і про те, на що здатна людина, щоб вижити.
"Антон у зоні бойових дій уперше, - анонсують фільм. - Можна було б сказати, що досвіди різних воїнів подібні та схожі, однак точно не про Антона. Вхід до бліндажа, в якому він був, засипало через пряме влучання ворожого снаряду. Травмований та дезорієнтований, він опинився без належної медичної допомоги та їжі. Воля до життя та бажання помсти тримають Антона у свідомості. Замкнений у невеличкому просторі, він використає все, що має, аби врятуватися із підземної пастки"
У ролях Юрій Кулініч, Ганна Бірзул, Андрій Ісаєнко, Назар Грабар та інші.
"Померти заради сексу" (1-й cезон)
На FX з 4 квітня
Цей серіал заснований на реальному житті Моллі Кочан. Історія жінки, якій діагностували метастази раку молочної залози, однак вона не впадає у відчай, а, залишивши чоловіка, що ставиться до неї радше як до пацієнтки, а не коханої, починає максимально досліджувати власну сексуальність. Реальна Моллі перед смертю встигла написати мемуари та запустити подкаст про своє життя.
Про серіал пишуть, що історія Моллі у ньому геть не виглядає як трагедія. Радше це дуже відверта, непристойна і часто смішна репліка про ідеального пацієнта - утвердження життя через тезу, що правильного способу зустріти неминучу смерть не існує.
У ролях Мішель Вільямс, Дженні Слейт, Роб Ділейні та ін.
"Пульс" (1-й cезон)
На Netflix з 3 квітня
Люди люблять медичні драми. Ще одна у цьому переліку, хоча про неї хтось із критиків уже написав, що це одна з найзагальніших медичних драм, які випадало бачити за останній час, із персонажами, які не вельми переконливі, і медичними ситуаціями, від яких подекуди можна закотити очі. А втім, з такою думкою погоджуються не всі.
Команда лікарів відділення невідкладної допомоги в лікарні в Маямі намагається дати собі раду з різними медичними випадками та особистими драмами на тлі суперечливих звинувачень у домаганнях.
У ролях Вілла Фіцджеральд, Колін Вуделл, Джек Беннон та ін.
"Minecraft: фільм"
У кінотеатрах з 2 квітня
Фентезійний пригодницький бойовик для перегляду усією родиною створили за мотивами однієї з найпопулярніших у світі комп’ютерних ігор. З’явившись у 2011 році, гра вже наступного року стала темою потреби її екранізувати. А в 2014 році тематичні перемовини завершились успіхом і над проєктом почали працювати. За довгі роки змінювалися і сценаристи, і режисери проєкту. Зйомки стрічки (а знімали у Новій Зеландії) стартували минулого року. І ось, нарешті, сам фільм, який отримав дуже полярні відгуки глядачів. Попри те, що Голлівуд екранізує хітові ігри не вперше, маючи за мету потребу здобути зайве визнання критиків, великі касові збори чи стрімке зростання кількості передплатників, - схоже, цього разу його бажання здійсняться тільки частково. Утім хоч фільм, швидше за все, не здобуде якихось поважних кінонагород, однак забезпечує те, що обіцяє : велику пригоду на великому екрані.
За сюжетом четверо невдах мимоволі опиняються у чудернацькому світі, де все має кубічну форму. Це місце називається Верхній світ, і сюди їх затягло через таємний портал. Вони мріють повернутися додому. Але перш ніж це трапиться, їм потрібно буде опанувати місцеві правила існування. Найважливіші якості, без яких тут не вижити, – саме ті, які роблять з кожної людини творчу особистість.
У ролях Джейсон Момоа, Джек Блек, Даніель Брукс, Метт Беррі та ін.
