У Києві відкрилася виставка французької художниці Фанні Лешевальє: мистецтво на перетині війни, пам’яті та солідарності
У Києві відкрилася виставка французької художниці Фанні Лешевальє: мистецтво на перетині війни, пам’яті та солідарності

У Києві відкрилася виставка французької художниці Фанні Лешевальє: мистецтво на перетині війни, пам’яті та солідарності

З 9 по 20 квітня 2025 року Музей історії міста Києва приймає мистецький проєкт «In memoriam. Реальність крізь мистецтво» французької художниці Фанні Лешевальє. Експозиція поєднує мистецтво, соціальне висвітлення та благодійність. Організатором виступив фонд Solidarity, який активно підтримує Україну в умовах війни, а партнерську підтримку надали компанія «Леруа Мерлен Україна» та «Dovgyi Family Office».

Василь Артюшенко, ZN.UA

Це не просто художня виставка, а цілісний культурно-гуманітарний проєкт, що має на меті розповісти світові про реалії війни в Україні, передати глибину переживань українців та об’єднати мистецтво з конкретною допомогою. Головна ціль — зібрати кошти для створення в Києві освітнього та психологічного хабу для людей, що постраждали внаслідок бойових дій.

Фотокореспондент ZN.UA Василь Артюшенко відвідав відкриття виставки та зафіксував ключові моменти події.

Образи, що говорять мовою емоцій

Фанні Лешевальє — сучасна мисткиня з Франції, яка у своїй творчості поєднує документальні фотографії із класичним живописом Західної Європи. Її техніка — фотомонтаж: на класичні полотна європейського живопису вона накладає реальні кадри війни, зроблені воєнними фотокореспондентами в Україні. У результаті виникають глибоко символічні візуальні композиції, де античні герої та релігійні сюжети поступаються місцем зруйнованим будівлям, портретам військових, цивільних, дітей.

Фанні Лешевальє
Василь Артюшенко, ZN.UA

Колажі майстрині одночасно документують жорстоку дійсність і вкладають її у контекст європейської історії. Таким чином минуле «розмовляє» з сучасністю, а мистецтво перетворюється на інструмент глибокого співпереживання.

На своїй сторінці у Facebook мисткиня зазначила: «Коли фотографії воєнного часу поєднуються з класичним західним живописом, минуле стає сьогоденням — Захід веде діалог з Україною.  Ці композиції виходять за межі часу та географічних кордонів і об'єднують нас через емоції, які перевершують наші культурні відмінності. Європа не має залишатися глядачем: підвищуючи обізнаність про страждання українського народу і розділяючи його боротьбу, ми відкидаємо байдужість і обираємо шлях дії. Ця виставка передає послання глибокої солідарності та заклик до справжньої підтримки».

Мистецтво як міжнародна платформа підтримки

Експозиція відкрилася у центрі столиці — в Музейно-виставковому центрі на вулиці Богдана Хмельницького, 7. Відвідувачі мають можливість побачити унікальні роботи, що поєднують образи з передової та художні архетипи Європи. Організатори наголошують: виставка не лише інформує чи естетично вражає — вона змінює перспективу.

У Києві відкрилася виставка французької художниці Фанні Лешевальє: мистецтво на перетині війни, пам’яті та солідарності - Фото 1
У Києві відкрилася виставка французької художниці Фанні Лешевальє: мистецтво на перетині війни, пам’яті та солідарності - Фото 2

«Виставка Фанні Лешевальє – це не просто мистецький проєкт, а важливий акт культурної дипломатії, що допомагає європейцям зрозуміти, війна в Україні – це трагедія для всього цивілізованого світу. Завдяки поєднанню класичного живопису та фотографій воєнних реалій експозиція говорить універсальною мовою емоцій, що зрозуміють у будь-якому куточку світу. Ми пишаємося тим, що Музей історії міста Києва став першою локацією в Україні, де ця виставка буде представлена – і запрошуємо всіх доторкнутися до мистецтва, що має силу змінювати світ», — зазначає генеральна директорка музею Діана Попова.

Фонд Solidarity, який займається організацією заходу, ставить собі за мету не лише демонстрацію мистецтва, а й реальні дії. Саме тому зібрані кошти від продажу робіт підуть на запуск першого в Україні освітнього хабу, де постраждалі від війни зможуть отримати психологічну та освітню допомогу. Усі прибутки від продажу представлених робіт будуть спрямовані саме на цю ініціативу.

Коли, де і як потрапити на виставку

Експозиція триватиме до 20 квітня включно. Відвідати її можна в середу–неділю з 12:00 до 19:00 за адресою вул. Богдана Хмельницького, 7, Музей історії міста Києва, 1-й поверх. У понеділок і вівторок музей зачинено. Повний квиток коштує 160 гривень, пільговий — 80 грн.

Це мистецький проєкт, який не залишає байдужим. Виставка «In memoriam» — не лише спроба осмислити війну, але й конкретний жест підтримки. Це культурний міст між Україною та Європою, між мистецтвом і реальністю, між тими, хто бореться — і тими, хто хоче допомогти.

Раніше ZN.UA повідомляло, що в Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка «Мистецтво жити» — масштабний проєкт, що об’єднує понад 40 українських митців, які через мистецтво осмислюють досвід повномасштабної війни. Виставка показує Україну в її нинішньому стані — крізь очі художників, які створюють на тлі війни. 



Источник материала
loader