SUNNY BUNNY оголосив всю програму
SUNNY BUNNY оголосив всю програму

SUNNY BUNNY оголосив всю програму

«Нові барви», документальна програма,  «Квірчик», міжнародна короткометражна програма та українські короткі метри – фестиваль квір-кіно SUNNY BUNNY оголосив всю програму.

Програма «Нові барви» присвячена молодому квір-кіно з усього світу, тож більшість фільмів програми склали дебюти. 

Серед них — анімація про космічну принцесу, яка вирушає в галактичну подорож, аби врятувати свою колишню дівчину, еротичний трилер про споглядача птахів, який вдирається до нудистського квір-кемпінгу та роуд-муві про трьох друзів, які блукають пустелею у пошуках сенсу.

Премʼєра анімації «Космічна принцеса-лесбійка» відбулася у секції Panorama на Берлінському міжнародному кінофестивалі 2025 року. Стрічка отримала головну квір-нагороду Берлінале Teddy Award. За сюжетом, Космічна принцеса змушена покинути своє безпечне життя й вирушити в галактичну подорож, щоб врятувати свою колишню дівчину — мисливицю за головами — від білих чолобульців-натуралів.

SUNNY BUNNY оголосив всю програму - Фото 1

Фільм «Малий» вперше показали в програмі «Тиждень критики» Каннського кінофестивалю 2024 року, де він був номінований на «Квір-пальму» – там актор фільму Рікарду Теодору отримав Rising Star Award. Після виходу з колонії для неповнолітніх Веллінґтон сам-один блукає вулицями Сан-Паулу — без зв’язку з батьками й грошей на нове життя. Під час відвідин порно-кінотеатру він знайомиться з Роналду, дорослим чоловіком, який навчає його нових способів виживання. Поступово в їхні стосунки прокрадається суперечлива пристрасть, гойдаючи терези бажання від експлуатації до захисту, від ревнощів до співучасті.

Дебютний фільм іспанської режисерки Сандри Ромеро «Коли минає тиша» мав прем’єру на кінофестивалі в Сан-Себастьяні.  У своїй рецензії престижне видання Cineuropa описало фільм, як «суворий, жорсткий портрет сімейних стосунків, у яких люди інколи не люблять одне одного в нормальному сенсі цього слова, панує брак спілкування та герої надмірно вимогливі».

Фільми програми Нові барви / New Colors:

Малий / Baby, Марселу Каетану / Marcelo Caetano, Бразилія, Франція, Нідерланди / Brazil, France, Netherlands, 2024, 107’

Космічна принцеса-лесбійка / Lesbian Space Princess, Емма Гаф Гоббс, Ліла Варґезе / Emma Hough Hobbs, Leela Varghese, Австралія / Australia, 2025, 87’

Усе, чого ми бажали / All We Ever Wanted, Фредерік Єґер / Frédéric Jaeger, Німеччина / Germany, 2024, 80’

Коли минає тиша / As Silence Passes By, Сандра Ромеро Асеведо / Sandra Romero Acevedo, Іспанія / Spain, 2024, 98’

Лейквʼю / Lakeview, Тара Торн / Tara Thorne, Канада / Canada, 2025, 100’

Споглядач птахів / Birder, Нейт Душку / Nate Dushku, США / USA, 2023, 87’

NeighborQueer (Сусідський квір) — програма SUNNY BUNNY, у якій ми показуємо квір-історії з країн зі східноєвропейського регіону – Румунії, Чехії та Словаччини. У рамках програми спільно з Фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA представимо фільм «Я ще не та, ким хочу бути» режисерки Клари Тасовскої.

Цей фільм є частиною крос-фестивального програмування SUNNY BUNNY та Docudays UA — його можна буде подивитися на обох фестивалях в межах спільної ініціативи з підтримки мережування кінофестивалів в Україні. Разом з цими показами також запланована панельна дискусія про розвиток мережування та солідарності між українськими культурними подіями, яка пройде в червні на фестивалі Docudays UA. 

У фільмі «Я ще не та, ким хочу бути» після окупації Праги радянськими військами, молода фотографиня прагне звільнитись від обмежень чехословацької стандартизації й вирушає в шалену путь до свободи, закарбовуючи свій досвід у тисячах особистих фотографій.

«Ким я не є» — чесний і сміливий документальний фільм про інтерсекс-людей. Особисте дослідження тіла, віри, ідентичності й місця у світі, де тебе намагаються звести до лише двох категорій. Режисерка фільму Тюнде Шковран озвучує досвід, якому роками не було місця в публічному просторі. Премʼєра стрічки відбулася на фестивалі South by Southwest (SXSW). 

Фільми програми NeighborQueer / Сусідський квір:

Ким я не є / Who I Am Not, Тюнде Шковран / Tünde Skovrán, Румунія, Канада, Німеччина, Південна Африка, США / Romania, Canada, Germany, South Africa, USA, 2023, 105’

Я ще не та, ким хочу бути / I Am Not Everything I Want to Be, Клара Тасовска / Klára Tasovská, Чехія, Словаччина, Австрія / Czechia, Slovakia, Austria, 2024, 90’

Позаконкурсна програма документальних фільмів включає стрічки на квір- тематику, що брали участь у великих документальних фестивалях по всьому світу – фестивалі у Салонніках, Millennium Docs Against Gravity, Beldocs та найбільших фестивалях квір-кіно у світі.

Фільм «Саллі!» зокрема є одним з переможців найбільшого фестивалю квір-кіно Frameline у Сан-Франциско. Стрічка розповідає про Саллі Ґіргарт. Вона очолила феміністичний рух лесбійок у 1970-80-х роках, зробивши вагомий внесок у боротьбу за рівність ЛҐБТК-спільноти та права жінок. 

«З Лесбоса» зображує хроніку понад сорока років розвитку лесбійської ідентичності й конфлікту між місцевими жителями невеликого селища на грецькому острові Лесбос та лесбійками, які прибули туди в пошуках кохання, свободи та спільноти.

«Берлін для квірів в екзилі»  — це сучасний портрет великого міста з усіма ґеями, трансґендерними та небінарними особами, які його населяють. Багато хто залишає свій дім, тому що хоче, інші — тому що змушені. Серед героїв  – армянський художник та перформер Міша Бадасян, ліванець Гейдар Дервіш та інші квір-особи, що поділились своїми історіями. 

«Теплий фільм» сербського режисера Драґана Йовичевича розповідає про двох молодих акторів почали досліджувати тему репрезентації ЛҐБТІК-персонажів в історії югославського, а згодом і сербського кіно, а також соціальні обставини, через які ставлення до них так відрізнялось. Яке насправді значення мала присутність квір-персонажів у кіно протягом десятиліть?

«Якщо я помру, то від щастя» розповідає про 70-ти та 80-ти річних геро_їнь, які насмілюються протистояти табуйованій в суспільстві темі сексу серед людей похилого віку.  У світі, де недооцінюють силу літніх людей, вони належать до групи активіст_ок, які руйнують упередження, наважуються переосмислювати сексуальність, кохання та старість.

Фільми програми:

Досі присутня/ній: Офіційний документальний фільм про Дженезіс 

Пі-Оррідж / S/He Is Still Her/e: The Official Genesis P-Orridge Documentary, Девід Чарльз Родріґес / David Charles Rodrigues, США / USA, 2024, 99’

З Лесбоса / Lesvia, Целі Хадзідимітріу / Tzeli Hadjidimitriou, Греція / Greece, 2024, 78’

Саллі! / Sally!, Дебора Крейґ / Deborah Craig, США / USA, 2024, 96’

Берлін для квірів в екзилі / Queer Exile Berlin, Йохен Гік / Jochen Hick, Німеччина / Germany, 2023, 105’

Теплий фільм / Warm Film, Драґан Йовичевич / Dragan Jovićević, Сербія / Serbia, 2024, 92’

Якщо я помру, то від щастя / If I Die, It’ll Be Of Joy, Алексіс Тайан / Alexis Taillant, Франція / France, 2024, 80’

Трейлер програми:

В межах SUNNY BUNNY покажемо і три короткометражні стрічки, що увійшли до програми «Квірчик». Вона присвячена квір-фільмам для підлітків та про підлітків. 

Квірчик / Queerby

Пінитися / Fizzing, Елеанор Капалді / Eleanor Capaldi, Сполучене Королівство / United Kingdom, 2024, 8’

Далеко між нами / Far Between Us, Войтєх Явурек / Vojtěch Javůrek, Словаччина, Чехія / Slovakia, Czechia, 2024, 13’

Пустельна істота / Desert Critter, Ліна Вальде / Lina Walde, Німеччина / Germany, 2023, 8’

До програми міжнародного короткометражного конкурсу увійшло 14 фільмів з різних країн світу, серед них і один український. Це фільм режисера Вадима Мочалова, який минулого року отримав спеціальну відзнаку на першому пітчингу ЛҐБТК+ фільмів за підтримки Jägermeister. 

Перший блок

Непридатна / Çürük, Маріон Молінарі, Туче Карабаджак / Marion Molinari, Tuğçe Karabacak, Туреччина, Франція / Türkiye, France, 2024, 20’

Куранти о п’ятій / The 5 O’clock Chime, Джеймс Купер / James Cooper, Японія, Сполучене Королівство / Japan, United Kingdom, 2024, 15’

Зви мене Ро / Call Me Ro, Кароліна Меса / Carolina Meza, Мексика  / Mexico, 2024, 20’

Мої чуття — це все, що я можу запропонувати / My Senses Are All I Have to Offer, Ізадора Невеш Маркеш / Isadora Neves Marques, Португалія / Portugal, 2024, 21’

Другий блок

Стати смутком / To Become Sorrow, Віґо Рот Їнде / Vigo Roth Jinde, Швеція / Sweden, 2024, 27’

Особисті повідомлення / Stone in Stomach, Жеральдін Шарпантьє / Géraldine Charpentier, Бельгія / Belgium, 2024, 12’

Оргія що два дні / Orgy Every Other Day, Замуель Дерінг / Samuel Döring, США, Німеччина / USA, Germany, 2024, 13’

Карлосу / For Carlos, Карлос Сіпріану / Carlos Cipriano, Бразилія / Brazil, 2025, 15’

Інститут / Institution, Джонатан Висоцкі / Jonathan Wysocki, США / USA, 2024, 3’

Третій блок

Ти не можеш отримати те, що хочеш, але можеш отримати мене / You Can’t Get What You Want, But You Can Get Me, Саміра Елаґоз, Зі Волш / Samira Elagoz, Z Walsh, Нідерланди / Netherlands, 2024, 15’

АНДЖЕЛО / ANGELO, Іліас Дуліс / Helias Doulis, Греція / Greece, 2024, 14’

Історія / The Story, Вадим Мочалов / Vadim Mochalov, Україна / Ukraine, 2025, 30’

Моторошний дім / Uncanny Home, Ерік Бітенкорт / Eric Bitencourt, Німеччина, Бразилія / Germany, Brazil, 2025, 12’

Об’єкт(и) бажання / Object(s) of Desire, Ліберті Антонія Седлер / Liberty Antonia Sadler, Сполучене Королівство / United Kingdom, 2024, 4’

Традиційно, у окремій позаконкурсній програмі будуть представлені і українські короткометражні фільми на квір-тематику. 

Українські короткометражні фільми:

Що робитимеш, якщо війна продовжиться? / What You Will Do When The War Continues?, Владислав Плісецький / Vladyslav Plisetskiy, Україна / Ukraine, 2023, 38’

Історія / The Story, Вадим Мочалов / Vadim Mochalov, Україна / Ukraine, 2025, 30’

Lost / Lost, Вероніка Гаврикова / Veronika Havrykova, Україна, Німеччина / Ukraine, Germany, 2024, 18’

Квіти та бестії / Flowers and Beasts, Вікторія Швед / Victoria Shved, Німеччина / Germany, 2024, 10’

Маєток / The Estate, Євгеній Слупчук / Eugene Slupchuk, Україна / Ukraine, 2025, 9’

Фестиваль SUNNY BUNNY можна підтримати за посиланням: https://www.sunnybunnyqiff.com/donate

Захід реалізовано за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, фонду “Відродження” та у партнерстві з Goethe-Institut в Україні. За фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно, German Films, української продуктової IT-компанії appflame, Jagermeister.

Источник материала
loader