Фото червоного корпусу КНУ посіло друге місце у світовому конкурсі
Фото червоного корпусу КНУ посіло друге місце у світовому конкурсі

Фото червоного корпусу КНУ посіло друге місце у світовому конкурсі

Український фотограф Олександр Рижков посів друге місце у престижному міжнародному фотоконкурсі Wiki Loves Monuments завдяки знімку, на якому зображено легендарний червоний корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Про це повідомили організатори української частини проєкту «Вікі любить пам’ятки» — найбільшого у світі змагання фотографій об'єктів культурної спадщини. Фото було зроблене 12 січня 2022 року.

Під час оголошення результатів міжнародного етапу конкурсу, яке відбулося 7–8 квітня, було оприлюднено 25 найкращих світлин. Україну цього року представила робота з видом на центральний корпус КНУ, спроектований архітектором Вікентієм Беретті. Цей символ української університетської традиції було високо оцінено журі за композицію, точність кольору та симетрію, яка вдало підкреслює червоний фасад на фоні зимового міського пейзажу.

Автор фото поділився, що знімок був зроблений у морозну пору дня перед заходом сонця, коли через холод техніка швидко розряджалась. «Мені вдалося зробити лише кілька кадрів. Хотілося поділитися тим, якою неймовірною може бути краса України. Хочеться, щоб світ побачив це», — розповів Рижков.

За словами прессекретарки ГО «Вікімедіа Україна» та співорганізаторки конкурсу Ольги Мілянович, Україна вже не вперше опиняється в трійці призерів цього міжнародного конкурсу. Так, у 2014-му перемогу здобула світлина Святогірського монастиря (автор — Костянтин Брижниченко), а у 2021 році третє місце посіла фотографія інтер’єру Самчиківського палацу, зроблена Сергієм Зиськом.

Цьогоріч робота з університетом стала переможцем і в українському етапі конкурсу, зокрема — в номінації «Найкраще фото Києва 2024 року». Це перший випадок, коли зображення КНУ здобуває перемогу в межах столиці.

Загалом у списку київських пам’яток понад чотири тисячі об’єктів культурної спадщини, з яких майже 90% вже мають фотографії у Вікісховищі. Під час конкурсу 2024 року 65 фотографів подали 2512 знімків 419 пам’яток столиці, вісім із яких були представлені вперше. Від початку участі України у Wiki Loves Monuments свої роботи подавали 776 осіб.

Цього року перше місце на міжнародному рівні отримала світлина литовського фотографа Донатаса Дабравольскаса — кадр 38-метрової статуї Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро.

Wiki Loves Monuments — масштабний щорічний фотоконкурс, що охоплює нерухомі пам’ятки у понад півсотні країн. У 2024 році до проєкту долучилися понад 4500 учасників, які завантажили близько 240 тисяч фотографій. Усі світлини доступні у Вікісховищі під вільною ліцензією і можуть бути використані в статтях Вікіпедії.

Нагадаємо, що й у 2023 році українські фотографи здобували міжнародне визнання: дві світлини увійшли до фіналу конкурсу «Вікі любить Землю». Зокрема, перше місце тоді посів Сергій Мірошник зі знімком рідкісного жука — Стрибуна переліскового, сфотографованого у заказнику «Біла Діброва» в Києві. 

Раніше повідомлялося про те, що Будинок вчителя в Києві потрапив в список Всесвітнього фонду пам’яток.



Источник материала
loader