Під впливом заборон у США: у бібліотеках Великої Британії побільшало прохань вилучити з полиць книжки про ЛГБТ
Під впливом заборон у США: у бібліотеках Великої Британії побільшало прохань вилучити з полиць книжки про ЛГБТ

Під впливом заборон у США: у бібліотеках Великої Британії побільшало прохань вилучити з полиць книжки про ЛГБТ

Про це пише The Guardian.

Бібліотекарі Великої Британії повідомляють, що останнім часом усе частіше до них стали звертатися з проханням прибрати певні книжки з полиць. Експерти вбачають у цьому вплив груп тиску, які діють у США.

Попри те, що "ситуація тут далеко не така погана, цензура все-таки трапляється".

"Є кілька глибоко тривожних прикладів, коли бібліотечні спеціалісти втрачають роботу та піддаються тролінгу в Інтернеті за те, що вони відстоюють інтелектуальну свободу від імені своїх користувачів", — зазначив генеральний директор Інституту дипломованих бібліотечних та інформаційних спеціалістів Луїс Койффейт-Ганн.

В асоціації шкільних бібліотек заявили, що цього року спостерігалося "збільшення запитів членів про цензуру".

"Неофіційні дані від наших членів свідчать про те, що запити на вилучення книжок зростають", - уточнив президент незалежної благодійної організації, яка представляє громадські бібліотеки, Libraries Connected Ед Джуелл.

За даними Американської бібліотечної асоціації, більшість запитів у Великій Британії надходили від окремих людей або невеликих груп. Натомість у США минулого року 72% вимог щодо цензури книжок висували організовані групи. Дані свідчать про те, що діяльність американських груп досягає бібліотек Великої Британії.

Елісон Гікс, доцентка відділу бібліотечних та інформаційних досліджень UCL, опитала 10 британських шкільних бібліотекарів. Одна "розповіла, що знайшла пропаганду від однієї з цих груп, залишену на її столі", а інша "була прямою мішенню однієї з цих груп". Респонденти "також говорили, що їх цькують групи тиску США в соціальних мережах, наприклад, коли вони відповідають на запит про безплатну роздачу книжок".

"Звісно можливо, що масштаби цензури, які ми бачимо у США, вплинуть на дискусію тут", — сказав Джуелл.

Щодо того, які саме книжки піддаються цензурі у Великій Британії, то це переважно ЛГБТК+ матеріали. Натомість у США атаки були спрямовані на "матеріали, пов’язані з расовою, етнічною приналежністю та соціальною справедливістю, а також з проблемами ЛГБТК+", згідно з дослідженням Гікс.

Скарги були спрямовані проти серії "Коли завмирає серце" Еліс Осеман про історію кохання двох британських школярів та Billy's Bravery Тома Персіваля, про хлопчика, який хоче одягнутися своєю улюбленою супергеройкою - Nature Girl.

Це підтверджує результати тогорічного опитування Index on Censorship, під час якого 28 із 53 опитаних бібліотекарів повідомили, що їх просили прибрати книжки з бібліотечних полиць, багато з яких належали до тематики ЛГБТК+. 


 



Источник материала
loader